Кримські назви на Google Maps: постанова ВРУ наразі не набула чинності

Гугл Мапи Копирайт изображения Google Maps
Image caption На мапах Google Красноперекопськ значиться як Яни Капу

Постанова Верховної Ради України про перейменування населених пунктів у Криму, через яку Google Maps внесли зміни до своїх мап півострова, наразі не набула чинності. Про це свідчить сайт Верховної Ради України.

Зокрема у документі вказується: "Ця постанова набирає чинності з моменту повернення тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя під загальну юрисдикцію України".

Статус документу: "не набрав чинності".

Кримські назви

Нещодавно український та російський сегменти інтернету сколихнула новина про те, що на Google Maps назви кількох кримських міст були змінені відповідно до постанови Верховної Ради України щодо декомунізації на анексованому півострові.

Копирайт изображения Getty

Зокрема, місто Красноперекопськ стало Яни Капу, Красногвардійське - Курманом, а Кіровське - Іслям-Тереком. Зміни торкнулися як російської, так і української версії сервісу.

Це викликало бурхливе обурення російських політиків.

"Вважаю, що це недалекоглядна політика, і ця помилка буде виправлена ... Якщо компанія Google відноситься настільки неуважно до чинного в Росії законодавства і назв російських населених пунктів, це не дозволить компанії ефективно вести бізнес на території Росії", - заявив міністр зв'язку РФ Микола Никифоров.

У четвер компанія Google пообіцяла повернути у російську версію сервісу Google Maps колишні назви населених пунктів Криму радянського зразка.

"Ми в курсі ситуації, що склалася і активно працюємо над тим, на щоб повернути на російську версію Google Maps колишні назви", - заявили у прес-службі компанії.

Росія анексувала Крим навесні 2014 року. Київ і міжнародна спільнота вважають півострів українською територією.

Новини на цю ж тему