Кадрові ротації Путіна: що очолять вихідці зі спецслужб?

Президент Росії Володимир Путін Копирайт изображения Reuters

Президент Росії Володимир Путін у четвер провів масштабні кадрові перестановки, що стосуються голів відразу декількох російських регіонів і відомств.

Зокрема, Кремль підтвердив анонсовані різними ЗМІ відставки голови Кіровської області Микити Бєлих і голови ФМС Андрія Бельянінова.

Крім того, Володимир Путін скасував Кримський федеральний округ, який фактично увійшов до складу Південного Федерального округу Росії. Це призвело до зміни повноважних представників федеральних округів. Ще двох губернаторів президент замінив на вихідців зі спецслужб.

Сам пан Путін у цей четвер перебував у Тверській області, де він відвідав агрофірму "Дмитрова гора" і покуштував місцеві продукти.

Путін скасував "Кримський федеральний округ"

Пан Путін зважився також на внесення Кримського федерального округу до складу Південного федерального округу. Із цим рішенням також пов'язаний ряд кадрових перестановок. У Кремлі це пояснили "підвищенням ефективності діяльності федеральних органів державної влади".

Кримський федеральний округ очолював Олег Белавенцев. Посаду повпреда президента у цьому окрузі фактично скасували. Пан Белавенцев стане повпредом у Північно-Кавказькому федеральному окрузі.

На цій посаді він замінив Сергія Мелікова, якого у цей четвер призначили першим заступником директора нещодавно сформованої Росгвардіі.

Речник російського президента Дмитро Пєсков заявив, що об'єднання Південного та "Кримського" федерального округів ніяк не вплине на жителів півострова.

"Це абсолютно ніяк не відіб'ється на жителях півострова. Йдеться про підвищення ефективності цієї ланки управління на рівні повпреда", - цитує Дмитра Пєскова агенція ТАСС.

Він додав, що такий крок було спричинено тим, що обидва округи мали схожі "задачі і проблеми".

Раніше у четвер рішення про об'єднання округів своїм указом затвердив президент Росії Володимир Путін.

Очікувані відставки

Копирайт изображения Yzhalin Twitter
Image caption Микиту Бєлих звільнили через "втрату довіри"

Прес-служба Кремля повідомила про ряд очікуваних відставок, зокрема Микити Бєлих з посади губернатора Кіровської області, а також Андрія Бельянінова - з посади голови Федеральної митної служби. Обидві ці відставки відбулися після корупційних скандалів.

Микита Бєлих наразі знаходиться у СІЗО за звинуваченням у отриманні хабара в особливо великому розмірі. Пан Путін звільнив його через "втрату довіри". Новим головою Кіровської області став тепер уже колишній голова Росреєстра Ігор Васильєв. До цього він працював у Рахунковій палаті та Раді Федерації, де представляв Республіку Комі.

Пана Бельянінова, у будинку і робочому кабінеті якого на цьому тижні пройшли обшуки у справі про контрабанду алкоголю в Росію, пан Путін звільнив за власним бажанням. Наразі колишній голова ФМС проходить у цій справі як свідок, жодних звинувачень йому не висунули. Пан Бельянінов керував службою з травня 2006 року.

На його місце призначили колишнього повноважного представника президента у Північно-Західному федеральному окрузі Володимира Булавіна. Чиновник раніше працював заступником директора ФСБ Росії, а до цього - в інших спецслужбах.

Також у відставку без надання йому нового місця роботи відправили надзвичайного і повноважного посла Росії в Україні Михайла Зурабова. Кремль поки не назвав імені нового посла.

Колишні працівники спецслужб на посадах голів регіонів

Більшість чиновників і губернаторів пан Путін просто поміняв місцями, одразу після звільнення призначивши їх на інші позиції. Новими головами регіонів стали в основному вихідці зі спецслужб.

Новим виконувачем обов'язків губернатора Ярославської області став колишній заступник голови міністерства внутрішніх справ Росії Дмитро Миронов, який замінив Сергія Ястребова, що пішов у відставку за власним бажанням. Про нове місце роботи пана Ястребова поки невідомо. До МВС пан Миронов працював у Федеральній службі охорони (ФСО), а ще раніше - у КДБ.

Копирайт изображения unian
Image caption Міняйло відправили з Севастополя працювати до Сибіру

Виконувачем обов'язків губернатора Калінінградської області призначили Євгена Зінича, раніше він очолював місцеве управління ФСБ.

Пан Зінич замінив на цій посаді Миколу Цуканова, якого Путін призначив своїм повноважним представником у Північно-Західному федеральному окрузі, який там замінить пана Булавіна, який став головою ФМС.

Президент Росії також призначив колишнього "губернатора" Севастополя Сергія Міняйла повпредом у Сибірському федеральному окрузі. Миколу Рогожкіна, який раніше обіймав цю посаду, звільнили. Новим "губернатором" Севастополя стане Дмитро Овсянніков, який раніше був заступником міністра промисловості і торгівлі Росії.

Новини на цю ж тему