Аваков і Яценюк розкритикували заяву Трампа про Крим

Копирайт изображения AP

Кілька українських політиків розкритикували заяви кандидата Дональда Трампа про Крим.

В інтерв'ю телепрограмі ABC News кандидат у президенти США заявив, що мешканці анексованого півострова, як виглядає, прагнуть "бути з Росією".

Він також сказав, що розгляне питання про визнання російського контролю над Кримом, повідомляє сайт ABC.

"Я збираюся поглянути на це, - сказав пан Трамп. - Але, знаєте, мешканці Криму - із того, що я чув, - радше були би з Росією, ніж там, де вони були. І це теж треба розглянути".

Говорячи щодо Путіна та України, політик також сказав: "Він не увійде в Україну, щоб ви розуміли. Він не увійде в Україну, добре? Можете це відзначити. Можете це занотувати".

Але коли ведучий Джордж Стефанопулос відзначив: "Але ж він уже там, хіба ні?", пан Трамп відповів: "Ну, він там у певний спосіб".

Український міністр внутрішніх справ Арсен Аваков та лідер партії "Народний фронт" Арсеній Яценюк розкритикували ці заяви.

"Офіційний кандидат у Президенти Сполучених Штатів кидає виклик цінностям вільного світу, цивілізованому порядку і міжнародному праву. Це важко назвати незнанням. Це - переступ етичних і цивілізаційних принципів", - написав пан Яценюк у Facebook.

Він також припустив, що чимало однопартійців пана Трампа по Республіканській партії, "відмежовуються від слів Трампа і усвідомлюють їхню небезпеку".

Арсен Аваков висловився ще різкіше, назвавши заяву Трампа "безсоромною", а самого політика "маргіналом".

Він також згадав, що штаб пана Трампа очолює Пол Манафорт, який раніше працював радником Віктора Януковича.

Вибори президента США пройдуть в листопаді.

Новини на цю ж тему