Російські бомбардувальники базуватимуться в Ірані

Російські бомбардувальники базуватимуться в Ірані Копирайт изображения Reuters
Image caption Літаки Ту-22М3 раніше вже завдавали авіаударів по позиціях бойовиків у Сирії

Іран готовий надати у розпорядженні Росії весь свій військово-виробничий потенціал і військові об'єкти, заявив секретар Ради національної безпеки країни Алі Шамхані.

За його словами, на такий крок вони ідуть для боротьби з тероризмом в Сирії.

В інтерв'ю іранській інформагенції IRNA Алі Шамхані додав, що співпраця його країни із Росією у сфері боротьби з тероризмом має стратегічний характер.

Цю заяву він зробив після оголошення про те, що російські бомбардувальники Ту-22М3 і Су-34, які злетіли з аеродрому Хамадан в Ірані, завдали ударів по позиціях бойовиків у Сирії. Російська авіація використовувала іранський аеродром для військових дій в Сирії вперше.

"Дальні бомбардувальники Ту-22М3 і фронтові бомбардувальники Су-34, злетівши з повним бомбовим навантаженням з аеродрому базування Хамадан (Ісламська Республіка Іран), завдали груповий авіаційний удар по об'єктах терористичних угрупувань "Ісламська держава" і "Джебхат ан-Нусра" у провінціях Алеппо, Дейр-ез-Зор та Ідліб", - заявили у міноборони Росії.

Там також зазначили, що бомбардувальники знищили п'ять великих складів з озброєнням, три пункти управління та табори підготовки бойовиків.

Досі дальні бомбардувальники злітали з аеродромів на території Росії, а фронтові - з авіабази Хмеймім на території Сирії.

Сирійська кампанія Росії

Російська військова операція у Сирії почалася у вересні 2015 року. У березні президент Росії Володимир Путін наказав вивести із Сирії більшу частину російських військ. При цьому частина російського військового угрупування залишилася у країні. Скільки саме військових перебуває там, невідомо.

Російські повітряні сили також продовжують завдавати авіаударів по позиціях у Сирії. З початку кампанії у тій країні загинули 20 російських військовослужбовців.

Росію не раз звинувачували, що її авіаудари здебільшого припадають на підтримувані Заходом повстанські угруповання. Москва заявляє, що атакує тільки позиції екстремістів - перш за все бойовиків ІД.

27 лютого офіційно набрала чинності угода про припинення військових дій у Сирії, досягнута за посередництва Росії і США. Умови перемир'я не поширюються на екстремістські угруповання, у тому числі на ІД.

Новини на цю ж тему