Порошенко Туску: "Не має бути жодних ілюзій щодо намірів РФ"

Порошенко Туск Копирайт изображения Getty
Image caption "Російська версія подій недостовірна", - заявив у ході розмови з президентом України Дональд Туск

Президент України Петро Порошенко заявив, що ЄС має рішуче реагувати на "російські провокації та штучне нагнітання напруженості".

Ця заява пролунала у ході його телефонної розмови з президентом Європейської Ради Дональдом Туском.

"Після останніх подій в Криму не має бути жодних ілюзій щодо намірів Російської Федерації. Санкції та їх посилення – це дієвий механізм впливу" - наголосив пан Порошенко.

"У нас схожа оцінка ситуації в Криму та на Донбасі. Російська версія подій недостовірна", - написав у Twitter підсумками цієї розмови Дональд Туск.

Прес-служба президента України повідомила, що в ході переговорів окремо обговорили стан виконання мінських домовленостей.

Петро Порошенко заявив, що міжнародну присутність на Донбасі потрібно посилити. За його словами, місія ОБСЄ повинна отримати змогу працювати на території анексованого Росією Криму, а на сході України треба розгорнути озброєну поліцейську місію ОБСЄ.

У прес-службі українського президента кажуть, що Дональд Туск "підтвердив свою принципову позицію щодо збереження санкцій ЄС" стосовно Росії і запевнив, що Україна залишатиметься серед ключових пріоритетів ЄС.

Минулого тижня російська ФСБ звинуватила спецслужби України у підготовці терактів в анексованому Криму. Президент Росії згодом заявив, що у таких умовах вважає безглуздою зустріч у нормандському форматі.

У Міноборони України заперечили оприлюднену Росією інформацію, а секретар РНБО Олександр Турчинов назвав її "провокативною маячнею" і елементом гібридної війни.

Новини на цю ж тему