Кораблі ВМФ Росії вийшли у Чорне і Каспійське моря для навчань

Копирайт изображения AP

Більше 15 бойових кораблів російського Чорноморського флоту і понад 10 кораблів Каспійської флотилії вийшли в море в рамках масштабної перевірки боєготовності, повідомив департамент інформації і масових комунікацій міністерства оборони РФ.

Раптова перевірка боєготовності почалася в збройних силах країни напередодні. Вона триватиме до 31 серпня, повідомив міністр оборони Сергій Шойгу.

Мету перевірки пан Шойгу описав як відпрацювання "повного циклу безпосередньої підготовки збройних сил до захисту інтересів Російської Федерації при наростанні загроз її безпеки".

Ще одна з цілей - оцінити здатність армії швидко нарощувати боєготовність на південно-західному напрямку, додав керівник міноборони Росії.

Серед бойових кораблів, які вийшли в море, фрегат "Адмірал Григорович", ракетні кораблі "Самум" і "Мираж", сторожовий корабель "Сметливый", малі протичовнові кораблі "Александровец" і "Касимов", ракетні катери, мінно-тральні кораблі, великі десантні кораблі "Николай Фильченков", "Азов", "Ямал", "Цезарь Куников", "Саратов".

Копирайт изображения AFP

За перевіркою боєготовності російських збройних сил стежать у Вашингтоні.

"Ми розраховуємо, що Росія виконає всі відповідні зобов'язання в рамках існуючих угод і надасть сусідам необхідні запевнення і дані про масштаби і характер цих дій", - заявила в інтерв'ю російській агенції "РИА Новости" офіційний представник Пентагону Мішель Балданса.

Повідомляється, ці вчення стали найбільшими в Росії за півтора року. Останнім часом подібні перевірки боєготовності почастішали.

У червні пройшла перевірка бойової і мобілізаційної готовності російської армії. У березні така перевірка проводилася у повітряно-десантних військах - в ній брали участь близько 30 тисяч людей.

Новини на цю ж тему