Міноборони РФ: речник ІД загинув від удару російської авіації

Копирайт изображения AP

Міністерство оборони Росії заявило, що прес-секретар екстремістського угрупування "Ісламська держава" Абу Мухаммад аль-Аднані загинув від удару російської авіації в сирійській провінції Алеппо.

"Серед ліквідованих терористів, за інформацією з кількох джерел розвідки, був польовий командир Абу Мухаммад аль-Аднані, більш відомий як "офіційний речник" міжнародного терористичного угрупування "Ісламська держава", - йдеться в повідомленні російського відомства.

Днем раніше джерело в Пентагоні підтвердило завдання коаліцією під керівництвом США авіаудару в районі міста Аль-Баб, де, як передбачається, загинув аль-Аднані.

У вівторок про загибель Мухаммада аль-Аднані повідомило підконтрольне ІД новинне агентство "Амак".

Закликав до поодиноких терактів

Пан аль-Аднані народився у сирійському місті Банаш 1977 року, його справжнє ім'я - Таха Собі Фалаха. Його вважали одним з найбільш впливових польових командирів "Ісламської держави", а також одним з ідеологів угрупування.

Деякі джерела називали аль-Аднані другою людиною в ієрархії ІД після Абу Бакра аль-Багдаді.

В організації він виконував роль пропагандиста і поширювача інформації. Через нього робилися всі важливі заяви угрупування, включно із заявою про створення "халіфату" на підконтрольних їй територіях.

Він, зокрема, був відомий закликами до поодиноких терористичних нападів на представників західних країн. Востаннє таке звернення було оприлюднене у травні цього року.

За інформацію про місцезнаходження пана аль-Аднані держдепартамент США в 2015 році призначив нагороду в 5 млн доларів.

Раніше вже з'являлися повідомлення про загибель прес-секретаря ІД, проте згодом вони не підтверджувалися.

Загибель провідного пропагандиста "Ісламської держави", у роботі якої пропаганда завжди відігравала значну роль, дуже зашкодить угрупуванню, вважають експерти.

Новини на цю ж тему