Порошенко: е-декларування змінить держслужбу

Копирайт изображения UNIAN
Image caption Чиновники мають заповнити електронні декларації до 1 листопада

Президент назвав запуск електронного декларування революційним кроком, "який назавжди розділить систему державної служби на часи "до" і "після" його запровадження.

Систему мають запустити опівночі 1 вересня - таке рішення у середу ухвалило Національне агентство з питань протидії корупції.

"Мені коштувало чималих зусиль, щоб переконати народних депутатів, лідерів фракцій підтримати її створення, а потім узгодити цю технологію, до коми включно, з нашими європейськими партнерами", - написав Петро Порошенко у себе на Facebook, додавши, що вважає себе одним із авторів системи.

За його словами, проблеми зі стартом електронного декларування "носили суто технічний характер, але будуть розслідувані за участю міжнародних експертів і громадськості".

Система електронного декларування мала запрацювати 15 серпня, її запустили лише у тестовому режимі.

В ЄС заявляли, що запуск системи без сертифікації має обмаль сенсу.

На думку голови правління у громадській організації "Центр протидії корупції" Віталія Шабуніна, влада все одно не полишить спроб скасувати кримінальну відповідальність за незаконне збагачення чиновників або умисну неправду у декларації.

"З понеділка це робитиметься руками парламенту, який повернувся з канікул повний сил та натхнення вбивати антикорупційні досягнення", - написав він у блозі на "Українській правді".

Як це працює?

Копирайт изображения UNIAN
Image caption Активісти вважають, що чиновники не полишать спроб уникнути відповідальності

"Держава виконала всі свої зобов'язання, і на сьогодні ми можемо констатувати, що комплексна система захисту інформації реєстру електронних декларацій готова до прийняття, збереження та оприлюднення декларацій у захищеному режимі", - заявив голова Держспецзв'язку Леонід Євдоченко у середу.

Держспецзв'язок передав агентству з питань протидії корупції атестат відповідності для систем захисту е-декларування.

Раніше чиновники мали від руки заповнити паперову декларацію, а перевіряли її податківці.

У рамках нової системи посадовці мають заповнювати електронні декларації про свої статки - рухоме і нерухоме майно, об'єкти незавершеного будівництва та готівку.

З моменту запуску системи чиновники повинні протягом 60 днів (до 1 листопада) подати електронні декларації.

Ця інформація буде відкритою і доступною на сайті НАЗК. Перевірятимуть її детективи цієї агенції.

Новини на цю ж тему

Асоційовані інтернет-сайти

ВВС не несе відповідальність за зміст зовнішніх інтернет-сайтів