Посольство України: "центр ДНР" у Чехії - елемент війни

Центр ДНР у Чехії Копирайт изображения Mykhaylo Mychajlo Toporov
Image caption "Представницький центр ДНР" у Чехії називає себе дипломатичною організацією. Київ і Прага не погоджуються

Відкриття в Чехії "Представницького центру ДНР" є елементом гібридної війни Росії проти України, кажуть у посольстві України в Чехії.

У четвер у місті Острава, що на сході країни, прибічники самопроголошеної республіки "ДНР" відкрили організацію, яку вони називають дипломатичним представництвом своєї території.

У Києві це назвали "фактичним відкриттям представництва терористичної організації".

Офіційна Прага наголошує, що не має жодних дипломатичних відносин з "ДНР" і планує перевірити законність організації, що діє на території Чехії.

Очільниця центру Нела Ліскова називає себе "почесним консулом ДНР" і каже, що організація створена, щоб інформувати чехів про події на Донбасі.

Прогалини в законодавстві

Посольство України в Чехії назвало відкриття "Представницького центру ДНР" "провокацією, однозначно інспірованою ворогами і недругами України, які вже третій рік поспіль здійснюють збройну терористичну агресію на сході нашої держави".

У письмовому коментарі, яке посольство передало ВВС Україна, сказано, що українське відомство ще в червні просило МЗС Чехії "відреагувати на заплановану провокацію", однак реакції не було.

У дипломатичному відомстві кажуть, що автори "провокації" використали прогалини в законодавстві Чехії щодо реєстрації юридичних суб'єктів.

"При цьому активно задіюється інформаційна пропагандистська мережа Кремля для дискредитації як України, так і самої Чехії на міжнародній арені. Первинно це зловмисна дія, яка задумувалася, готувалася завчасно і фактично є одним із елементів "гібридної війни", - сказано в коментарі посольства.

Без дипломатичних повноважень

Раніше цього тижня МЗС України вручило ноту протесту посольству Чехії через відкриття "Представницького центру ДНР".

Такі дії Київ називає "фактичним відкриттям "представництва" терористичної організації, яке суперечить міжнародному праву та двостороннім українсько-чеським угодам".

Україна вимагає від Чехії зробити все, щоби переглянути таке рішення.

МЗС Чехії у своїй заяві написало: "Це утворення (ДНР. - Ред.) не є державою, Чеська Республіка його не визнає як державу, а отже, і не може встановити дипломатичні чи консульські стосунки з ним".

Утім, відомство визнає, що організація легальна: її зареєстрував місцевий суд Острави за Цивільним кодексом Чехії під назвою "Представницький центр ДНР". Проте без жодних дипломатичних повноважень.

У Празі пообіцяли, що "представництво" перевірять чеські Мін'юст і МВС.

Новини на цю ж тему