Президент України: миру в обмін на території не буде

Петро Порошенко у парламенті Копирайт изображения UNIAN

Президент Петро Порошенко заявив, що метою України є повернення кордонів країни 1991 року і що ніяких компромісів у цьому питанні бути не може.

Про це він заявив у щорічному посланні до Верховної Ради України.

"Фантазії, що може бути мир в обмін на території, - абсолютно ілюзорні. Тоді не буде ані миру, ані територій. (...) Наша мета - повернення кордонів 1991 року", - сказав президент.

Петро Порошенко наголосив, що під час референдуму про незалежність України у 1991-му проголосували більшість жителів як Криму, так і Донбасу. За словами президента, інших легітимних референдумів щодо статусу країни та її територій в Україні не було.

Реагуючи на заяву президента Росії Володимира Путіна про те, що "питання Криму закрите", Петро Порошенко назвав такі заяви "маренням" і сказав: "Так, воно закрите: Крим був, є і буде українським".

"Як полярна зірка"

Президент України Петро Порошенко заявив, що стратегічною метою України лишається вступ до НАТО.

"Ця мета - як полярна зірка на зоряному небі", - сказав президент України.

Президент заявив, що національна єдність і політична консолідація є життєво важливими для України в умовах розв'язаної Росією військової агресії.

Копирайт изображения AFP

"В умовах, коли агресія Росії проти України все ще триває, а військова загроза зі Сходу є складним стратегічним викликом, питання національної єдності й політичної консолідації - це питання життя і смерті. Це, власне, головне, що я хотів би сьогодні сказати", - сказав президент.

Петро Порошенко наголосив, що такі умови змушують Україну нарощувати військовий потенціал. За його словами, на сьогодні Україна виконує понад 40 міжнародних контрактів на постачання необхідних для армії озброєнь на загальну суму 1,5 млрд доларів.

Водночас, президент наголосив, що Україна має опиратися на власні сили.

За його словами, наразі Україна витрачає три відсотки державного бюджету на військові потреби.

Петро Порошенко заявив, що на території Донбасу "угруповання російсько-терористичних військ нараховує майже 38,5 тисяч людей, понад 600 танків, 1250 бронемашин, понад 300 систем залпового вогню".

"Особисто я не хотів би ані мобілізації, ані військового стану. Я бачу зовсім інший план для нашої країни. Але чи буде нова хвиля часткової мобілізації чи, не дай Бог, повна мобілізація? Остаточна відповідь на це питання залежить від Москви", - заявив президент.

"Економічний шок"

Петро Порошенко також повідомив, що внаслідок закриття Росією своїх ринків для українських товарів Україна втратила "мінімум 15 мільярдів доларів". Він назвав такі наслідки "економічним шоком", що позначився на рівні життя українців.

"Ми втратили десятки, якщо не сотні тисяч робочих місць, і ця економічна агресія - одна з головних причин стрімкого падіння рівня життя", - заявив президент.

За словами президента, раніше майже третина українського експорту йшла на російський ринок.

"Зниження триває і зараз - мінус 34% за підсумками першого півріччя. Частка Росії в українському експорті становить 9% з тенденцією до подальшого падіння. Тих, хто полюбляє спекулювати на тему "поки війна, хтось заробляє на торгівлі з Росією", повинна зацікавити фінальна цифра: за останні роки обсяги нашого експорту в Росії впали в п'ять разів", - сказав він.

Водночас, Петро Порошенко наголосив, що у цьому є і позитив, оскільки Україна позбулася залежності від Росії і розширює торгівлю з іншими країнами, передусім, Європейського союзу.

Новини на цю ж тему