У Мінську обговорили вибори на Донбасі

Фото 1 Копирайт изображения AFP
Image caption Учасники тристоронньої групи загалом констатували припинення вогню на Донбасі

Учасники політичної підгрупи Тристоронньої контактної групи обговорили у Мінську питання організації виборів на Донбасі, повідомив представник ОБСЄ у тристоронній групі Мартін Сайдік після переговорів.

"Учасники робочої групи з політичних питань обговорювали модальності місцевих виборів, а також фінансування виборчої кампанії та фінансові аспекти організації виборів", - сказав пан Сайдік журналістам.

За його словами, учасники політичної групи також обговорили питання безпечного проведення виборів у районах, підконтрольних самопроголошеним ДНР і ЛНР.

При цьому речниця речниця представника України в групі Леоніда Кучми Дарика Оліфер заявила, що Україна занепокоєна тим, що "ДНР" готується до виборів.

"Україна висловила занепокоєння організацією т. зв. "праймеріз", які готуються в ОРДО (окремих районах Донецької області. - Ред.). Такі заходи не відповідають мінським домовленостям", - заявила пані Оліфер.

Члени Тристоронньої контактної групи у цей же день у Мінську констатували, що сторони конфлікту дотримуються режиму припинення вогню.

Пані Оліфер також додала, що на 13 вересня запланована позачергова відеоконференція, де одним з головних питань буде дотримання режиму тиші на постійній основі.

Із Мінська в Москву

Копирайт изображения AP
Image caption Мартін Сайдік уже у четвер планує вирушити до Москви, аби обговорити із Сергієм Лавровим майбутню роботу контактної групи

Наступне засідання контактної групи у Мінську відбудеться 21 вересня, заявила пані Оліфер.

На ньому представники України, ОБСЄ й Росії планують обговорити звільнення заручників - українська сторона наполягає, аби це питання було ключовим на порядку денному.

При цьому представник ОБСЄ Мартін Сайдік планує вже у четвер, 8 вересня, вирушити до Москви. Там, за його словами, у нього запланована зустріч із російським міністром закордонних справ Сергієм Лавровим.

"Ми хочемо обговорити, як російська сторона бачить нашу подальшу роботу (Тристоронньої контактної групи. - Ред.)", - пояснив пан Сайдік.

Він зазначив, що це питання він періодично обговорює з українською стороною, й це буде його перший за цей рік візит до Москви.

Пан Сайдік додав, що планує обговорити із Сергієм Лавровим також і свою участь у роботі контактної групи.