Коболєв: якщо Газпром гратиме за правилами, ми готові купувати газ

Андрій Коболєв
Image caption Андрій Коболєв взяв участь у програмі ВВС Hard Talk

"Нафтогаз України" готовий знову почати купувати газ у "Газпрому" за умови, що російська компанія запропонує Україні належну ціну і "гратиме за правилами". Про це керівник "Нафтогазу" Андрій Коболєв заявив в ефірі програми ВВС Hard Talk.

В інтерв'ю пан Коболєв також розповів про успіхи керівництва компанії у подоланні корупції в "Нафтогазі" та заявив, що уряд на нього у цьому питанні не тисне.

"Грати за правилами"

За словами пана Коболєва, "Нафтогаз" готовий працювати із будь-яким постачальником газу, в тому числі із "Газпромом", у якого Україна не купує газ з минулого року, але лише за умови "чесної гри".

"Наша пропозиція дійсна для усіх компаній, в тому числі для "Газпрому". Якщо вони готові надати справедливу ціну і дотримуватися правил, ми готові купувати", - сказав керівник "Нафтогазу".

За його словами, зараз газ "Нафтогазу" продають приблизно 14 європейських постачальників.

"І саме те, що вони із задоволенням працюють з нами, доводить, що ми є надійною стороною. Єдина компанія, з якою у нас проблеми, - це "Газпром" - наголосив пан Коболєв.

Раніше на користь відновлення тристоронніх переговорів у форматі "Україна-ЄС- Росія" висловилася Європейська комісія.

Пан Коболєв також заявляв про готовність України повернутися до тристороннього формату переговорів із росіянами.

Копирайт изображения AFP
Image caption Україна з минулого року не купує газ у Росії, а натомість закуповує паливо реверсним шляхом

"Уряд не тисне"

Одним із основних досягнень у оптимізації газового сектору України пан Коболєв, який очолює "Нафтогаз" з березня 2014 року, назвав зменшення майже на третину втрат газу у системі.

"Ми скоротили втрати газу в усій системі на понад 30%... Це великий прогрес", - сказав він.

На питання про стосунки із українським урядом і про те, чи заважають йому урядовці долати корупцію у компанії, пан Коболєв відповів:

"Ні. Уряд України нас активно підтримує. У нас є суперечки з деякими членами уряду. Зараз ми перебуваємо у великій дискусії з міністерством енергетики... Втім, темп реформ уповільнює переважно не уряд, а парламент".

Image caption Андрій Коболєв заявив, що має "дискусії з урядовцями", але тиску у питанні боротьби з корупцією не відчуває

Що ж до можливого тиску та контролю з боку президента Петра Порошенка, керівник "Нафтогазу" заявив, що дискусії із президентом виникають, але це - "природний процес".

"Ми часто обговорюємо багато важливих елементів реформ у "Нафтогазі" та газовому секторі за участю президента. Він завжди має власну думку. Іноді ми сперечаємося, іноді знаходимо компроміс. Але я вважаю це природнім прогресом", - зазначив Андрій Коболєв.

Новини на цю ж тему