Винищувач РФ пролетів у трьох метрах від літака США

Cу-27 Копирайт изображения bbc

Міністерство оборони США заявило, що російський винищувач пролетів у трьох метрах від одного з американських розвідувальних літаків над Чорним морем.

Пентагон назвав інцидент, що стався у міжнародному повітряному просторі в середу, небезпечним і непрофесійним.

Російське міністерство оборони у відповідь на ці звинувачення сказало, що літак США наближався до території Росії, а пілоти Су-27 під час перехоплення дотримувалися міжнародних правил.

Росія зараз проводить військові навчання в Чорному морі.

Речник Пентагону капітан Джефф Девіс заявив, що літак флоту США P-8A Poseidon виконував планове завдання в міжнародному повітряному просторі, коли російський винищувач здійснив небезпечний маневр поруч із ним.

"Такі дії здатні потенційно призвести до ескалації напруженості і спричинити помилку в розрахунках або аварію", - сказав речник Пентагону.

Інший представник міноборони США, якого цитує агентство AFP, сказав, що російський бойовий літак пролетів у 10 метрах від P-8A перед тим, як скоротити відстань до трьох метрів.

Копирайт изображения Getty
Image caption США кажуть, що літак виконував плановий політ, коли стався інцидент

Однак російське міністерство оборони заявило, що винищувачі перехопили літак США, бо він летів у напрямку території Росії, а його транспондер, який допомагає опізнати машину, був відімкнений.

"Після того, як російські винищувачі наблизилися до літаків-шпигунів для візуального опізнання і виявлення номерів на їхніх крилах, американський літак різко змінив курс і полетів геть", - сказано в заяві міноборони Росії.

Відносини між США і Росією різко погіршилися після анексії Криму в березні 2014 року.

Новини на цю ж тему