МЗС: вибори до Думи у дипустановах РФ в Україні - неможливі

Фото 1 Копирайт изображения Getty
Image caption МЗС України вимагає від Москви не проводити вибори до Держдуми в анексованому Криму

МЗС України не вбачає можливим проведення виборів до російської Державної Думи у приміщеннях російських диппредставництв у зв'язку з анексією Криму. Про це у коментарі ВВС Україна заявила речниця відомства Мар'яна Беца.

"МЗС України висловило державі-окупанту рішучий протест у зв'язку з наміром провести вибори на тимчасово окупованих територіях, оскільки це суперечить міжнародному праву і є порушенням Росією своїх міжнародних зобов'язань", - пояснила пані Беца. Як зазначили у МЗС, мова йде про анексований Крим і Севастополь.

"У зв'язку з цим проведення виборів у приміщеннях дипломатичних і консульських служб РФ - неможливе", - наголосила вона.

Відтак, за її словами, МЗС України звернулося до Москви з вимогою не проводити вибори у Криму та Севастополі, а також уникнути провокацій на територіях посольств і консульств, оскільки це порушує міжнародне право і законодавство України.

Вона зазначила, що згідно із Віденською конвенцією про дипломатичні відносини, російські диппредставництва повинні поважати законодавство держави перебування і не використовувати його приміщення в цілях, несумісних з функціями представництва, передбачених законодавством та багатосторонніми та двосторонніми міжнародними договорами, учасницею яких є Росія.

18 вересня мають відбутися вибори до Державної думи Російської Федерації. Кампанія до них триває і на території Криму, анексованому Росією навесні 2014 року.

Раніше президент України Петро Порошенко доручив главі МЗС Павлові Клімкіну поінформувати Москву про недопустимість проведення російських виборів на території України.

Верховна Рада, у свою чергу, закликала міжнародну спільноту не визнавати результати виборів до Думи через їхнє проведення на анексованому півострові.

При цьому в російському ЦВК наголосили, що вибори в консульствах і посольствах проводити можна, оскільки вони вважаються територією Росії.

Заступник голови МЗС Росії Григорій Карасін заявив агентству "РИА Новости", що Москва чекає від Києва офіційних роз'яснень у зв'язку із заявою президента Порошенка.