Порошенко закликав світ не визнавати вибори в Думу

Порошенко закликав світ не визнавати вибори в Думу Копирайт изображения president.gov.ua

Президент Петро Порошенко закликав світову спільноту не визнавати вибори до Держдуми Росії, які Москва має намір провести й в анексованому Криму.

Про це пан Порошенко сказав на зустрічі з послами країн G7 і Євросоюзу, повідомила його прес-служба.

"Глава держави... закликав не визнавати легітимність парламентських виборів РФ, які Москва намагається провести в окупованому Криму та місті Севастополь – українській території, що перебуває в тимчасовій окупації", - йдеться у повідомленні.

Верховна Рада раніше також закликала міжнародну спільноту не визнавати результати виборів до Думи.

Крім того, Петро Порошенко наголосив на важливості політики невизнання анексії Криму, де "катастрофічно погіршується ситуація з правами людини, включно з каральною медициною радянського зразка".

Напередодні МЗС України заявило, що через анексію проведення виборів до Думи у приміщеннях російських диппредставництв в України є неможливим.

У російському ЦВК кажуть, що вибори в консульствах і посольствах проводити можна, оскільки вони вважаються територією Росії.

"МЗС України висловило державі-окупанту рішучий протест у зв'язку з наміром провести вибори на тимчасово окупованих територіях, оскільки це суперечить міжнародному праву і є порушенням Росією своїх міжнародних зобов'язань", - заявила речниця МЗС України Мар'яна Беца.

За її словами, Київ звернувся до Москви з вимогою не проводити вибори у Криму та місті Севастополь.

Вибори до Державної думи Російської Федерації мають відбутися 18 вересня. Передвиборча кампанія триває і на території Криму, анексованого Росією навесні 2014 року.

Новини на цю ж тему