Захарова: російські вибори в Україні відбудуться

марія захарова Копирайт изображения AFP

Голосування на виборах до Держдуми Росії в Україні відбудеться, попри відмову української влади допомогти в цьому. Про це заявила офіційний представник російського МЗС Марія Захарова.

"Виборчі дільниці на території України будуть організовані в посольстві Росії, в наших генеральних консульствах", - сказала пані Захарова.

За її словами, ці установи є російською територією. Тому перешкодити провести вибори там українська влада не може.

Марія Захарова також повідомила, що Москва отримала запевнення від ОБСЄ про те, що організація проконтролює голосування в Україні.

Читайте також:

10 вересня український президент Петро Порошенко наказав поінформувати керівництво Росії про неможливість проведення виборів до Держдуми на території України.

Пізніше прес-секретар українського МЗС Мар'яна Беца пояснила, що голосування "неможливо навіть в приміщеннях дипломатичних та консульських служб РФ".

Київ заявив, що умовою для проведення голосування в Україні є відмова від виборів в анексованих Криму і Севастополі та виключення кримчан з федеральних списків кандидатів в депутати.

Раніше Верховна Рада закликала іноземні країни не направляти своїх спостерігачів на вибори до Держдуми в Криму і не визнавати результати голосування. Українські депутати попередили, що заведуть кримінальні справи за порушення правил перетину кордону щодо всіх іноземців, які приїдуть до Криму для спостереження за виборами.

У відповідь прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков заявив, що російська сторона не готова сприймати такі вимоги. "Росія не має наміру обговорювати електоральний процес на своїй території з жодною країною", - сказав він.

За даними ЦВК Росії, в Україні нараховується близько 80 тис. російських виборців.

Новини на цю ж тему