Вибори в Росії: пропутінська партія здобуває більшість

Росія Копирайт изображения AP
Image caption Провладна "Единая Россия" здобуває впевнену перемогу на виборах до Держдуми, а опозиційні партії не долають навіть 3-відсотковий бар'єр для держфінансування

За результатами опрацювання понад 90% бюлетенів провладна партія "Єдина Росія" здобуває більше від половини місць у новій російській Держдумі. 5-відсотковий бар'єр також долають ЛДПР, КПРФ та "Справедлива Росія". Опозиційні партії до нової Думи не проходять.

Перемога парламентських партій

За даними російського ЦВК, окрім чотирьох партій, представлених у попередній Думі, жодній політсилі не вдалося подолати навіть 3-відсоткового бар'єру.

Це означає, що непарламентські партії, які брали участь у виборах, не зможуть претендувати на отримання держфінансування - для участі у наступних виборах їм знову доведеться збирати підписи.

Абсолютним лідером російських виборів стала "Єдина Росія", яка за результатами обробки 90% бюлетенів набирає 54,21% голосів за федеральним округом.

На другому місці - 13,53 КПРФ%, від якої дещо відстає ЛДПР з 13,28%.

"Справедлива Росія" набирає 6,19%.

Копирайт изображения EPA
Image caption Активність російських виборців знизилася у порівнянні з 2011 роком

Найкращий результат серед непарламентських партій отримали "Комуністи Росії" - 2,34%.

Партія "Яблоко" наразі здобуває 1,89%, партія "Парнас" - 0,71%.

Один із засновників партії "Яблоко" Григорій Явлінський вже заявив, що висуватиме свою кандидатуру на наступних президентських виборах у 2018 році.

"Ми були готові до таких результатів. Ми ухвалили рішення, чи готові йти на вибори. Ми вважаємо, що наша партія візьме найактивнішу участь у тому, що буде називатися президентськими виборами", - розповів пан Явлінський.

Явка на російських виборах склала близько 47%. Водночас спостерігачі відзначають рекордно низьку явку в Москві та Санкт-Петербурзі.

Голова Партії народної свободи ("Парнас") Михайло Касьянов заявив, що засмучений низькою явкою виборців. За його словами, ці вибори були "можливо, останньою можливістю змінити владу в країні демократичним шляхом".

Копирайт изображения AFP
Image caption Російський президент Володимир Путін відзначив, що явка на виборах була високою, хоча й не найвищою за останні роки

А президент РФ Володимир Путін, виступаючи в штабі партії "Єдина Росія", заявив, що хоча явка і "не найбільша з того, що ми бачили в попередні виборчі кампанії", вона все одно висока.

Одномандатні округи

Копирайт изображения AFP

Кандидати від партії "Єдина Росія" перемагають і в одномандатних округах - вони здобувають понад 200 мандатів із загальних 225.

Зокрема "єдинороси" перемагають у всіх чотирьох кримських округах.

Копирайт изображения AFP
Image caption Окрім парламентських виборів у неділю в Росії пройшли вибори місцевої влади й у кількох регіонах

Київ висловив офіційний протест проти проведення російських виборів на анексованому півострові. Міжнародні організації, що спостерігають за перебігом голосувань, відмовилися надсилати до Криму своїх спостерігачів.

Кількість непарламентських партій, що проходять до Держдуми за одномандатними округами, на даний момент складає лише дві. Це "Родина" та "Громадянська платформа" (кожна з них здобуває наразі по одному мандату).

У неділю в Росії проходили вибори місцевої влади й у кількох регіонах. Так чинний глава Чечні Рамзан Кадиров за підсумками підрахунку 15,16% бюлетенів набирає понад 97%.

Новини на цю ж тему