В Україні зросла злочинність - Деканоїдзе

Хатія Декандоїдзе Копирайт изображения UNIAN

В Україні майже на чверть зросла кількість злочинів, розповіла голова Національної поліції Хатія Деканоїдзе, однак наголосила, що не дозволить "малювати" гарну статистику та поскаржилася на брак професіоналів у правоохоронних органах.

"Кількість злочинів справді зросла на 23%, і ми це не приховуємо", - сказала пані Деканоїдзе під час засідання комітету Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності.

В ході засідання, яке відбулося у досить напруженій атмосфері, голова Нацполіції відповідала на закиди з боку депутатів щодо роботи свого відомства.

"Красивої статистики не буде"

За словами пані Деканоїдзе, близько 60% злочинів пов'язані з крадіжками майна.

"Проблема в тому, що наш народ біднішає", - відзначила вона.

Крім того, пані Деканоїдзе пов'язала зростання злочинності з так званим "законом Савченко", за яким із місць ув'язнення вже звільнилися кілька тисяч людей, низькою фінансовою мотивацією поліцейських, а також браком законодавчої бази.

"Красивої статистики, поки я тут, не буде. Тому що я не дозволю начальникам райвідділів закривати справи, або не відкривали справи", - підсумувала вона.

Своєю чергою Юрій Луценко, говорячи про причини росту злочинності, згадав про військові дії на сході країни. За його словами, "Україна насичена величезною кількістю зброї та боєприпасів".

Гепрокурор відзначив, що в цьому році на 40% зросла кількість грабежів і на третину - розбійних нападів.

За добу в країні крадуть 33 транспортних засобів, також розповів прокурор.

"Кадровий голод"

Копирайт изображения UNIAN
Image caption Реформа поліції стала першою з тих, що торкнулися української правоохоронної системи

Пані Деканоїдзе наголосила на необхідності і далі проводити "очищення поліції", але відзначила, що правоохоронцям бракує професіоналів.

Втім, на підвищення їхньої кваліфікації грошей в бюджеті немає, зазначила вона.

"Найголовніше - у нас кадровий голод. У нас немає професіоналів. І ніхто про це не подумав протягом десятиліть. Немає людей, які керуватимуть", - каже очільниця поліції.

"Нам допомагають наші міжнародні партнери, допомагають для того, щоб ми зробили курси підвищення кваліфікації. У нас для цього в бюджеті грошей немає. Як ви думаєте, скільки донори можуть нас годувати? Недовго", - додала вона.

Хатія Деканоїдзе також припустила, що за результатами переатестації, яка закінчиться наприкінці вересня, будуть звільнені близько 9% співробітників органів внутрішніх справ через невідповідність займаним посадам.

Також однією з проблем вона назвала роботу судової системи і брак реформ у правоохоронній системі загалом.

"Ми затримуємо людей за тяжкі злочини, а суди їх відпускають під заставу. Це нормально? Необхідне єдине реформування всієї правоохоронної системи", - відзначила Деканоїдзе.

Новини на цю ж тему