США та Росія не домовилися про перемир'я в Сирії

Керрі та Лавров Копирайт изображения AP
Image caption Переговори поки що не дають результатів

Держсекретар США Джон Керрі та міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров не змогли домовитися про відновлення перемир'я у Сирії.

"Ми не можемо вийти і сказати всьому світу, що ми домовилися, якщо це не так", - цитує Джона Керрі Associated Press.

Участь у зустрічі також брали високопоставлені дипломати з ЄС і з Близького Сходу.

Спецпредставник ООН по Сирії Стафан де Містура описав переговори, які відбулися в Нью-Йорку, як "довгі, болісні і невтішні". За його словами, найближчі години і дні будуть критично важливими для мирного процесу.

Джон Керрі відзначив, що для відновлення довіри необхідно, щоб ті, хто продовжує бойові дії з залученням авіації, перестали це робити.

Водночас Сергій Лавров заявив, що опозиція також повинна припинити воювати. Він додав, що консультації по Сирії будуть тривати, адже "деталі треба доопрацювати".

Зустріч проходила в рамках Генеральної Асамблеї ООН.

Копирайт изображения Getty
Image caption Попереднє перемир'я протрималося тиждень і було фактично зірване знищенням гуманітарної колони, що рухалась в Алеппо

Перемир'я, про яке домовилися Сергій Лавров і Джон Керрі 9 вересня, було порушене після кількох інцидентів, в ході яких спочатку авіація міжнародної коаліції завдала удару по позиціях проурядових сирійських військ, а потім була знищена колона з гуманітарною допомогою, що прямувала до повстанців у Алеппо.

США звинувачує в знищенні автоколони Москву і Дамаск. Росія наполягає на непричетності до інциденту і ставить під сумнів сам факт авіаудару.

Тим часом, поки йшли переговори, сирійська армія оголосила про швидкий початок нового наступу на зайняті повстанцями райони Алеппо.

Представники урядових сил закликали цивільних триматися подалі від позицій, які утримують загони повстанців.

Представники сирійської армії не сказали, яка саме небезпека загрожує: чи будуть це тільки удари з повітря, або ж урядові війська знову спробують наземний наступ.

Копирайт изображения Thiqa agency
Image caption Очевидці кажуть про те, що контрольовані повстанцями районі Алеппо зазнають ударів запалювальними бомбами

У попередню ніч утримувані повстанцями райони Алеппо пережили найпотужніші повітряні бомбардування за останні місяці, зокрема з використанням запалювальних бомб.

Збройні зіткнення відбулися також у південній частині Алеппо, де повстанці намагаються прорвати облогу урядових військ.

Новини на цю ж тему