Алеппо після бомбардування залишився без води - ООН

Копирайт изображения Reuters
Image caption Алеппо багато бомбардують

Інтенсивні атаки на сирійське місто Алеппо залишили близько двох мільйонів людей без води, кажуть в ООН.

У четвер була пошкоджена насосна станція, яка постачає воду в райони, що їх утримують повстанці. Через бомбардування у п'ятницю її не можна було відремонтувати.

У відповідь була вимкнута сусідня станція, яка перекачує воду в інші частини Алеппо, кажуть у Юнісеф - дитячому фонді ООН.

Сирійська армія намагається взяти під контроль території, які утримують повстанці.

У суботу по місту було завдано нових ударів. Сирійська обсерваторія прав людини, що базується в Британії, повідомила про 25 загиблих цього дня.

У понеділок стало відомо про зрив перемир'я у Сирії.

"Алеппо повільно вмирає, а світ дивиться; перекриття води і бомбардування - це лише останні з негуманних актів", - сказав BBC заступник голови Юнісеф Джастін Форсайт.

Речник Unicef Кієран Дуайр каже, що брак водогінної води може стати "катастрофічним", оскільки людям доведеться вживати забруднену воду, що загрожує спалахом інфекцій.

Копирайт изображения Reuters

За його словами, обидві сторони конфлікту використовують воду як зброю.

Бомбардування

Як кажуть сирійські активісти, східні райони Алеппо бомбардують сирійські і російські бойові літаки. Росія не підтверджує своєї участі в бомбардуваннях.

Росія підтримує уряд Башара Асада, а США - опозицію. Обидві держави звинувачують одна одну у неспроможності контролювати своїх союзників у Сирії.

Американсько-російські переговори, що мали оживити порушене перемир'я, завершилися безрезультатно.

Сирійське угрупування волонтерів-рятувальників "Білі шоломи" каже, що в ніч на п'ятницю в Алеппо було десятки бомбардувань із повітря.

За словами волонтерів, під удари потрапили центри допомоги жертвам бомбардувань, і три з чотирьох таких центрів розбомблено.

Копирайт изображения Getty
Image caption Рятувальник дивиться в небо після авіаудару

Уряд Сирії оголосив новий наступ війська в четвер уночі і попередив мешканці Алеппо не наближатися до позицій повстанців.

На початку тижня мешканці Алеппо сказали ВВС, що урядова авіація скинула на райони з повстанцями бочкові бомби, які спричинили багато пожеж. Повідомляють, що загинули десятки мирних мешканців.

Новини на цю ж тему