Клінтон звинуватила Трампа в потуранні кібератакам Кремля

Копирайт изображения Getty

Гілларі Клінтон в ході перших прямих дебатів з Дональдом Трампом дорікнула йому в потуранні кібератакам проти американських держустанов і компаній, в яких вона звинуватила Кремль.

Трамп, в свою чергу заявив, що за кібератаками могла стояти не Росія, а Китай або інша країна, і дорікнув нинішній американській адміністрації в тому, що вона програє інформаційну війну з екстремістами.

"Все частіше ми бачимо кібератаки, які йдуть від урядів, і одним з таких урядів була Росія, яка провела кібератаки на найрізноманітніші компанії та установи", - заявила кандидат у президенти США від демократів в ході дебатів в Нью-Йорку.

Копирайт изображения Getty Images

"Ми будемо захищати жителів нашої країни, і росіяни повинні це розуміти", - додала вона.

"Дональд дуже добре відгукується про Володимира Путіна [...] Я була в шоці, коли Дональд публічно закликав Путіна викрадати інформацію про громадян США", - зауважила Гілларі Клінтон.

Йшлося про адресований Росії заклик Трампа допомогти в пошуках 30 тисяч листів, які вона видалила після скандалу. Будучи держсекретарем США, пані Клінтон з порушенням вимог вела службове листування з особистого облікового запису електронної пошти.

"Вона говорить "Росія, Росія, Росія", але це могли зробити Росія, або Китай, або якийсь чоловік вагою в 400 фунтів, сидячи на ліжку в своїй кімнаті", - відповів кандидат в президенти США від республіканців.

Трамп дорікнув Клінтон в тому, що під керівництвом президента-демократа Барака Обами Сполучені Штати програють інформаційну війну в інтернеті з екстремістами.

Копирайт изображения Getty

У липні виборчий штаб Клінтон виступив із заявою про те, що хакери, ймовірно пов'язані з Росією, зламали поштові сервери Національного комітету Демократичної партії США в інтересах кандидата від республіканців Дональда Трампа.

І Трамп, і Росія тут же відкинули ці звинувачення. Проте ФБР продовжує слідство у справі про витік електронної кореспонденції Національного комітету демократів.

А кілька днів тому газета Times повідомила, що хакерів, діяльність яких пов'язують з Кремлем, підозрюються у зломі поштового аккаунта співробітника Білого дому.

За даними газети, кіберзлочинці, про які йде мова, ймовірно, мають відношення до російської розвідки.

Гілларі Клінтон і Дональд Трамп почали перші дебати з суперечки про податки.

Очікується, що перші дебати в президентській кампанії 2016 року стануть найпопулярнішими теледебатами в історії. Їх аудиторія оцінюється в 100 млн людей.

Згідно з опитуваннями, останнім часом розрив у рейтингу між Гілларі Клінтон і Дональдом Трампом скоротився; екс-держсекретар випереджає свого суперника всього на 2%.

Новини на цю ж тему