Міжнародні слідчі: ракету, що збила MH17, доставили з Росії

MH17 Копирайт изображения AFP
Image caption Прокурори кажуть, що ракету привезли до України з Росії

Міжнародні прокурори, які розслідують катастрофу МН17 на Донбасі в 2014 році, кажуть, що ракета, яка збила літак, була випущена з контрольованої сепаратистами території.

Вони стверджують, що пускову установку для ракети привезли до України з Росії.

"Боїнг 777", який виконував рейс з Амстердама до Куала-Лумпур, розпався від вибуху в повітрі. Усі 298 людей на його борту загинули.

Як розповіли ВВС родичі загиблих, прокурори повідомили їм, що слідство планує перевірити причетність до трагедії близько сотні людей.

"Вони розповіли нам, як "Бук" перевозили і як вони дійшли до таких висновків через прослуховування телефонів, фотографії, відзнятий матеріал, відео", - розповів Роббі Оглер, чия племінниця загинула в катастрофі.

Росія заперечує, що ракету випустили прибічники самопроголошених респубік на сході України.

До Спільної слідчої групи (ССГ) під головуванням Нідерландів входять також прокурори з Австралії, Бельгії, Малайзії й України.

"Ґрунтуючись на даних кримінального розслідування, ми дійшли висновку, що рейс МН17 було збито ракетою "Бук" серії 9M83, яку доставили з території РФ", - сказав головний поліційний слідчий Голландії Вілберт Пауліссен.

Потім пускову установку відвезли назад у Росію, додав він.

Минулого року розслідування голландської Ради безпеки дійшло висновку, що літак збила ракета "Бук", однак тоді слідчі не уточнили, звідки саме її запустили.

Висновки ССГ мають підготувати ґрунт для кримінального розслідування, однак підозрюваних поки що не називають.

Свідки

Під час прес-конференції прокурори дали журналістам послухати записи перехоплених телефонних розмов.

За їхніми словами, свідки розповідали, що бачили, як пускову установку перевозили з Росії до України, підкріплюючи свої словами фотографіями і відео.

Копирайт изображения REUTERS

Багато свідків точно вказали на місце запуску ракети, додали прокурори.

Лідери сепаратистів заперечують свою причетність до катастрофи літака.

"У нас ніколи не було ані таких системи протиповітряної оборони, ані людей, які вміють працювати з ними, - сказав Едуард Басурін, чиновник з військового відомства невизнаної ДНР. - Тому ми не могли збити "Боїнг".

Раніше цього тижня Росія заявила, що дані її радарів не підтверджують запуск ракети з контрольованої сепаратистами території.

Прокурори кажуть, що ССГ ще не отримала доступу до цих даних.

Новини на цю ж тему