Рада засудила арешт Сущенка

Копирайт изображения Ukrinform

Депутати ухвалили заяву Верховної Ради про незаконне позбавлення волі Росією українських журналістів Романа Сущенка та Миколи Семени.

За це рішення проголосували 245 народних депутатів.

Заяву направлять країнам ЄС, США, Канаді та Японії, а також до Європарламенту та ОБСЄ.

"Ми твердо переконані, що у вищезазначених випадках переслідування громадян України безпосередньо пов’язане з їхньою професійною журналістською діяльністю", - йдеться у заяві.

Парламент назвав затримання Романа Сущенка та Миколи Семени неправомірним, а Росію звинуватили у намаганні взяти заручників.

"Звертаємося до Вас із наполегливим закликом консолідувати зусилля щодо звільнення українських журналістів, засудити дії Російської Федерації, які грубо порушують права людини", - звернулись депутати до міжнародної спільноти.

Журналіста агенції УКРІНФОРМ Романа Сущенка затримали у Москві 30 вересня, а журналіста Миколу Семену затримали та судять в окупованому Криму.

ФСБ закидає шпигунство

Ваш пристрій не підтримує відтворення мультимедійних файлів

Російської спецслужби заявляють, що Сущенко - полковник, кадровий співробітник ГУ розвідки Міноборони України і затримали його під час "шпигунської акції". У Кремлі відкидають кампанію проти українських ЗМІ.

"Це звичайна робота спеціальних служб, і це не питання порядку денного Кремля", - заявив речник російського президента Дмитро Пєсков, якого цитує "Інтерфакс".

У МЗС Росії твердять, що пан Сущенко перебував у Росії без журналістської акредитації МЗС РФ, яка видається всім іноземним кореспондентам.

Водночас міністр інформаційної політики України Юрій Стець в ефірі телеканалу "112 Україна" повідомив, що пана Сущенка затримали під час його приватної поїздки до Москви, і жодного редакційного завдання він не мав.

В "Укрінформі" заявили, що обурені затриманням свого журналіста і назвали це "спланованою провокацією". На момент затримання Роман Сущенко перебував у відпустці, твердять у агенції.