У Росії сформували нову дивізію важких бомбардувальників

Копирайт изображения Getty

Росія завершує формування нової дивізії стратегічних бомбардувальників на Далекому Сході. Її завдання - патрулювати великі території Тихого океану, де особливо активні американські військові.

Tу-22M3 і Tу-95МС літатимуть із Сибіру в райони Гаваїв, острову Гуам та Японії, повідомляє російська газета "Известия". В усіх цих районах є великі американські морські та авіаційні бази.

Росія надіслала Tу-22M3 у Сирію, а Ту-95 регулярно беруть участь у патрулюваннях у районах поблизу Західної Європи.

Британські ВПС та повітряні сили інших членів НАТО регулярно піднімають у повітря винищувачі, щоби стежити за рухом російських бомбардувальників над Північним морем і Атлантикою.

НАТО критикує ці польоти.

Представник російського міністерства оборони сказав "Известиям", що на аеродромах Бєлая та Українка у Східному Сибіру базуватимуться десятки літаків.

Ці новини з'явилися на тлі зростання напруженості між Росією та США через конфлікт у Сирії.

Західні політики звинуватили Росію у масивних і невибіркових бомбардуваннях цивільних районів у рамках підтримки урядових сил Сирії.

Це вже друга авіаційна дивізія важких бомбардувальників у країні. Першу створили минулого року у західній Росії, повідомляють "Известия".

Під час Холодної війни Радянський союз регулярно надсилав військові літаки на північ Тихого океану. Але в 1990-х - на початку 2000-х такі патрулювання припинилися.

Останнім часом бомбардувальники помічали в цьому регіоні кілька разів. У 2007 році Володимир Путін оголосив про відновлення далеких польотів важких бомбардувальників.

Військовий експерт Антон Цветов сказав "Известиям", що "таке нарощення військових можливостей Росії на Тихому океані демонструє всю серйозність східних амбіцій Росії".

Новини на цю ж тему