США звинуватили Росію у кібератаках

Фото 1 Копирайт изображения Reuters

Сполучені Штати формально звинуватили Росію у кібератаках проти американських політичних партій та організацій задля "втручання у вибори у США".

У Департаменті внутрішньої безпеки США заявили, що нещодавні хакерські атаки на електронні скриньки, зокрема, на скриньку Національного комітету Демократичної партії, "відповідають методам і мотивації керованих Росією зусиль".

Атаки відбувалися упродовж кількох останніх місяців, заявили у Вашингтоні.

У Департаменті внутрішньої безпеки додали, що "сканування і перевірка" тих систем, пов'язаних із передвиборчою кампанією, що зазнали зовнішніх впливів, у більшості випадків приводила до серверів, якими володіє російська компанія.

"Ми віримо, виходячи із обсягу і якості цих зусиль, що найвищі посадовці Росії могли санкціонувати ці дії", - заявили у Департаменті.

При цьому там відмовилися напряму звинувачувати у цьому російську владу: "Ці крадіжки і розкриття інформації мали на меті втрутитися у виборчий процес у США. Проте ми зараз не в позиції приписувати цю діяльність російському уряду".

Водночас у Вашингтоні наголосили, що змінити результати голосування, яке має пройти у США 8 листопада, було б вкрай складно через децентралізованість систем, пов'язаних із виборами, і кількаступеневі перевірки.

У липні цього року хакер під нікнеймом Guccifer 2.0 узяв відповідальність за оприлюднення документів Демократичної партії США. Гігабайти файлів включали електронні листи та іншу документацію, пов'язану із внутрішньою діяльністю партії.

Тоді багато американських посадовців пов'язали цей витік із Росією. У Москві заперечили будь-яку причетність до хакерської атаки й назвали таку риторику з боку Вашингтона "отруйною" та "анти-російською".