Путін: Україна саботує Мінські угоди

володимир путін Копирайт изображения REUTERS

Президент Росії поклав відповідальність за невиконання Мінських угод на Україну і пов'язав це із питанням закону про особливий статус Донбасу.

"Це ж не ми саботуємо невиконання Мінських угод. Я вже сто разів сказав: ми не можемо замість чинної київської влади внести зміни до конституції, що є ключовим фактором. Ми не можемо замість київської влади імплементувати вже прийнятий Радою закон про особливий статус Донбасу. Він же й досі не реалізується", - заявив пан Путін у відповідь на питання від учасників форуму "Росія кличе".

Коментуючи ситуацію на Донбасі, російський президент сказав, що озброєні прибічники самопроголошених республік 9 вересня прийняли рішення, що "на обстріли з боку українських збройних сил навіть не будуть відповідати".

Тим часом прес-служба міністерства оборони України у середу повідомила, що тільки за минулу добу представники "ЛНР" та "ДНР" 44 рази порушували режим тиші в зоні АТО.

Володимир Путін також знову заявив, що вважає США "значною мірою" відповідальними за "державний переворот" в Києві, а анексія Криму Росією була кроком у відповідь на ініціативне прохання російськомовних жителів півострова.

Мирні угоди

Мінські угоди - це міжнародні домовленості про вихід з конфлікту на сході України.

Документ є фактично планом виконання мирних домовленостей, досягнутих сторонами конфлікту ще у вересні 2014 року, але так і не реалізований.

Українська армія і бойовики постійно звинувачують у зриві перемир'я один одного.

Перше і ключове положення Мінських угод – повне припинення вогню та відведення зброї від лінії розмежування, чого зроблено не було.

Керівництво України наголошує, що виконання політичних положень Мінських угод може слідувати тільки після припинення вогню та виведення російських збройних формувань з Донбасу. Росія послідовно відкидає участь свої кадрових військових у боях на Сході та заперечує збройну підтримку бойовиків.

Окрім негайного звільнення полонених і відведення важкої техніки від лінії конфлікту, Мінська угода дійсно передбачає ухвалення Україною закону про "особливий статус" самопроголошених республік.

Президент Петро Порошенко підписав відповідний закон в жовтні 2014 року. Проте більшість його положень почнуть діяти після проведення місцевих виборів на Донбасі.

Український парламент ухвалив проект закону щодо амністії, але його не підписали і не опублікували. Верховна Рада також затвердила законом погоджену у Мінську лінію розмежування на Донбасі.

Новини на цю ж тему