Путін, Меркель і Олланд обговорили саміт щодо Донбасу

Фото 1 Копирайт изображения AP
Image caption Саміт щодо України може пройти у Берліні, повідомляє AFP

Канцлерка Німеччини Ангела Меркель і президент Франції Франсуа Олланд під час телефонної розмови з російським президентом Володимиром Путіним заявили про важливість Мінських угод і домовилися активізувати консультації в різних форматах, повідомляє Кремль.

Агентство AFP з посиланням на джерело в адміністрації президента Олланда передає, що співрозмовники обговорили можливість саміту щодо ситуації на Сході. Як уточнило джерело, саміт з Україною відбудеться "дуже скоро" в Берліні.

За даними AFP, під час розмови лідери Франції, Німеччини і Росії обговорювали умови саміту, у тому числі питання участі українського президента Петра Порошенка.

Париж поки що офіційно не підтвердив цю інформацію.

Раніше у середу президент Росії поклав відповідальність за невиконання Мінських угод на Україну і пов'язав це із питанням закону про особливий статус Донбасу.

"Ми не можемо замість чинної київської влади внести зміни до конституції, що є ключовим фактором. Ми не можемо замість київської влади імплементувати вже прийнятий Радою закон про особливий статус Донбасу. Він же й досі не реалізується", - заявив пан Путін на форумі "Росія кличе".

Коментуючи ситуацію на Донбасі, російський президент сказав, що озброєні прибічники самопроголошених республік 9 вересня прийняли рішення, що "на обстріли з боку українських збройних сил навіть не будуть відповідати".

Тим часом прес-служба міністерства оборони України у середу повідомила, що тільки за минулу добу представники "ЛНР" та "ДНР" 44 рази порушували режим тиші в зоні АТО.

Володимир Путін також знову заявив, що вважає США "значною мірою" відповідальними за "державний переворот" в Києві, а анексія Криму Росією була кроком у відповідь на ініціативне прохання російськомовних жителів півострова.

Мирні угоди

Мінські угоди - це міжнародні домовленості про вихід з конфлікту на сході України.

Документ є фактично планом виконання мирних домовленостей, досягнутих сторонами конфлікту ще у вересні 2014 року, але так і не реалізований.

Українська армія і бойовики постійно звинувачують у зриві перемир'я один одного.

Перше і ключове положення Мінських угод – повне припинення вогню та відведення зброї від лінії розмежування, чого зроблено не було.

Керівництво України наголошує, що виконання політичних положень Мінських угод може слідувати тільки після припинення вогню та виведення російських збройних формувань з Донбасу. Росія послідовно відкидає участь свої кадрових військових у боях на Сході та заперечує збройну підтримку бойовиків.

Окрім звільнення полонених і відведення важкої техніки від лінії конфлікту, Мінська угода дійсно передбачає ухвалення Україною закону про "особливий статус" самопроголошених республік.

Президент Порошенко підписав відповідний закон в жовтні 2014 року. Проте більшість його положень почнуть діяти після проведення місцевих виборів на Донбасі.

Український парламент ухвалив проект закону щодо амністії, але його не підписали і не опублікували. Верховна Рада також затвердила законом погоджену у Мінську лінію розмежування на Донбасі.

Новини на цю ж тему