Трамп жінку "мацав, як восьминіг"

дональд трамп Копирайт изображения Getty
Image caption Штаб Дональда Трампа вважає заяви жінок безпідставними

Дві жінки розповіли газеті New York Times, що Дональд Трамп непристойно хапав їх під час випадкових зустрічей в різні роки. У виборчому штабі кандидата-республіканця заявляють, що ці звинувачення безпідставні.

Одна зі співрозмовниць газети розповіла, що понад 30 років тому Дональд Трамп хапав її за груди і спробував залізти під спідницю, коли її посадили на сусіднє з ним крісло в літаку (в ті часи пан Трамп ще не мав приватного літака).

За словами іншої, чинний кандидат у президенти поцілував її в губи всупереч її бажанню в 2005 році в ліфті вежі Trump Tower у Нью-Йорку.

Штаб Дональда Трампа заявляє, що стаття є вигадкою від початку до кінця. "Для New York Times небезпечно починати повністю брехливу, скоординовану спробу знищити репутацію Трампа", - йдеться в заяві.

Жіночі історії

Копирайт изображения New York Times

74-річна Джесіка Лідс, яка живе на Мангеттені, в розмові з кореспондентом газети пригадала, як під час польоту в Нью-Йорк Дональд Трамп, який сидів по сусідству з нею в салоні першого класу, підняв підлокітник крісла і почав її мацати.

"Він був немов восьминіг... Його руки нишпорили всюди", - заявила пані Лідс, якій тоді було 38 років. Жінка залишила перший клас літака і сіла серед пасажирів економ класу.

Рейчел Крукс в 2005 році було 22 роки, вона працювала секретарем у приймальні в компанії з нерухомості в хмарочосі Trump Tower. Вона розповіла, що Дональд Трамп поцілував її в губи, зустрівши її вперше в будівлі біля ліфта.

Копирайт изображения Getty

"Це було абсолютно недоречно, - зізналася вона в інтерв'ю газеті. - Мене дуже засмутила думка про те, що я така нікчема, що він міг дозволити собі зробити це".

Після цих інцидентів жодна з жінок не висувала звинувачень проти мільйонера, проте, як стверджує газета, вони розповідали про це в сімейному колі.

За словами Джесіки Лідс, вона намагалася забути цей епізод, тим більше, що в ті роки сексуальні домагання були досить поширені, але згадала про нього минулого року, коли почалася передвиборча кампанія пана Трампа.

"Його поведінка глибоко вкорінена в його характер. - сказала вона. Я би хотіла, щоби над цим поміркували ті, хто буде за нього голосувати".

Пані Крукс стверджує, що після домагань бізнесмена побігла до свого бойфренда і почала істерично ридати. За її словами, через якийсь час Дональд Трамп попросив її залишити номер телефону, який він обіцяв передати в дружнє модельне агентство, але їй так і не подзвонили.

Копирайт изображения EPA
Image caption Одна з жінок заявляє, що Дональд Трамп вхопив її за попу, коли стояв поруч зі своєю нареченою Меланією

Мінді МакГіліврей заявила Palm Beach Post, що їй було 23, коли Дональд Трамп схопив її за сідниці в його клубі Mar-a-Lago у Флориді в 2003 році. Вона сказала, що тоді він стояв поруч зі своєю тоді ще нареченою Меланією Кносс.

Жінка ніколи не повідомляла про інцидент правоохоронним органам. Проте її тодішній супутник, фотограф Кен Давідоф, розповів газеті, що памятає, як дівчина потягнула його в сторону і сказала: "Дональд просто схопив мене за дупу".

Штаб кандидата в президенти заявив, що у словах пані МакГіліврей не вистачає правдивості.

Копирайт изображения Getty

Минулої п'ятниці журналісти оприлюднили приватний відеозапис 2005 року, на якому Дональд Трамп говорить про домагання до жінок. За твердженням самого бізнесмена, це була звичайна чоловіча балаканина в роздягальні і в житті він би ніколи не дозволив собі нічого подібного.

Гілларі Клінтон заявила, що "хвилююча" історія з New York Times "на жаль, сходиться з усім тим, що нам відомо про ставлення Дональда Трампа до жінок". "Стаття свідчить про те, що він брехав під час дебатів, і огидна поведінка, якою він хвалився на записі, це не просто слова", - сказала вона.