КС розгляне, чи конституційно Януковича позбавили звання президента

Янукович Копирайт изображения AFP
Image caption Віктор Янукович втік з території України у лютому 2014 року, ще майже за рік Рада позбавила його звання президента

Конституційний суд України призначив на 19 жовтня початок розгляду подання про те, чи відповідало Конституції позбавлення Віктора Януковича звання президента.

Прес-служба суду повідомляє, що розгляд проходитиме у формі письмового слухання.

Верховна Рада вирішила позбавити пана Януковича звання президента у лютому минулого року.

Опитані ВВС Україна експерти називали це рішення радше політичним, аніж юридичним: згідно з нормами Конституції, "звання Президента України охороняється законом і зберігається за ним довічно, якщо тільки Президент України не був усунений з поста в порядку імпічменту".

Президент Петро Порошенко підписав цей закон у червні 2015 року.

Після підписання закону Петро Порошенко попросив Конституційний суд визнати закон про позбавлення пана Януковича звання президента України неконституційним.

Перший заступник глави Адміністрації президента Віталій Ковальчук тоді заявив, що президент вніс до КС подання про конституційність закону для того, щоб після отримання остаточного рішення суду з цього приводу оскаржити позбавлення пана Януковича звання президента було неможливо.

Верховна Рада відсторонила Віктора Януковича з посади президента 22 лютого 2014 року, після його втечі з території України. Відтоді він проживає в Росії.

Новини на цю ж тему