Росія надала Януковичу тимчасовий притулок - адвокат

Янукович Копирайт изображения AFP
Image caption Адвокат стверджує, що "тимчасовий притулок" означає - Віктор Янукович не отримував російського громадянства

Головне управління з питань міграції РФ підтвердило, що Віктор Янукович перебуває в Росії на підставі тимчасового притулку. Про це заявив його адвокат Віталій Сердюк.

Пан Сердюк розповів російському агентству "Інтерфакс", що таку відповідь він отримав на свій запит до міграційного відомства РФ.

"На ваш запит від 4 липня 2016 року повідомляємо наступне: громадянину України Януковичу Віктору Федоровичу... надано тимчасовий притулок на території РФ, що підтверджується свідоцтвом про надання тимчасового притулку на території РФ, серія ВУ № 0107999, видане УМФС Росії по Ростовській області", - наводить "Інтерфакс" цитату з відповіді управління.

Як зазначив адвокат, раніше прокуратура України відмовилася від проведення у Ростові-на-Дону допиту Віктора Януковича у справі про загибель людей на Майдані.

У ГПУ пояснили це тим, що інформація про екс-президента перевіряється, а від компетентних органів Росії поки що не надійшло підтвердження його перебування на російській території.

Без російського громадянства

Така відповідь міграційного відомства, за словами Віталія Сердюка, спростовує повідомлення про зміну Віктором Януковичем громадянства.

У жовтні 2014 року тодішній радник міністра внутрішніх справ України Антон Геращенко заявив, що Віктор Янукович, екс-прем'єр Микола Азаров і екс-генпрокурор Віктор Пшонка отримали російське громадянство разом зі своїми сім'ями.

Російська міграційна служба тоді відмовилася від коментарів.

Кремль також не прокоментував повідомлення про можливу зміну громадянства колишніми високопосадовцями з України.

Новини на цю ж тему