Західні лідери обговорять у Лондоні Сирію без Росії

США Копирайт изображения Getty
Image caption Четвірка керівників МЗС збереться після зустрічі Джона Керрі з Сергієм Лавровим

Керівники МЗС США, Британії, Франції та Німеччини у неділю проведуть у Лондоні перемовини щодо вирішення сирійської кризи.

Господарем зустрічі стане голова МЗС Великої Британії Борис Джонсон.

У суботу Джон Керрі зустрівся з керівником МЗС Росії Сергієм Лавровим, а також з представниками інших країн, залучених до вирішення сирійського конфлікту.

Проте жодних конкретних результатів зустрічі і перемовин сторони не повідомили.

Голова МЗС РФ Сергій Лавров, який до початку багатосторонніх перемовин зустрівся з американським колегою Джоном Керрі, заявив, що учасники зустрічі обговорили кілька "цікавих ідей".

"Є кілька ідей, які обговорили в цьому колі, що представляє впливові країни, які можуть впливати на ситуацію. Домовились, що продовжимо контакти у найближчі дні", - заявив пан Лавров.

Копирайт изображения Getty

За словами Джона Керрі, перемовини були напруженими, учасникам вдалось обговорити низку важливих ідей.

Перемовини тривали близько чотирьох годин. Агенція ТАСС з посиланням на джерела в одній з делегацій повідомила, що досягти конкретних домовленостей щодо конфлікту у Сирії не вдалось.

Перемовини у Сирії зупинили на початку жовтня за ініціативою США на фоні суперечок з Росією через неможливість досягти перемир’я.

20 вересня біля Алеппо обстріляли гуманітарний конвой ООН, у чому США звинуватили Росію. Москва заперечила звинувачення.

Після цього сирійська авіація за підтримки Росії почала бомбити Алеппо.

За даними правозахисників, у результаті ударів масово гинуть мирні мешканці, у тому числі діти.

На цьому фоні дуже різкі заяви у бік Росії почали робити лідери Великої Британії та Франції, які допускають суд на Росією за військові злочини через авіаудари по Алеппо.

Новини на цю ж тему