Порошенко "буде радий здивуватися" прогресу в Берліні

Копирайт изображения AP

Президент України Петро Порошенко заявив, що українська сторона не очікує значного поступу від запланованих на середу переговорів лідерів країн "нормандського формату", що має відбутися у Берліні.

Він сказав, що буде "дуже радий здивуватися", якщо прогрес таки буде досягнуто.

"Давайте не завищувати очікування від завтрашньої зустрічі у Берліні", - заявив президент Порошенко на прес-конференції в Осло, де перебуває із офіційним візитом.

Водночас, Петро Порошенко сказав, що українська сторона разом із Німеччиною та Францією очікує, що під час зустрічі може бути підписано "дорожню карту", яка визначить покрокову реалізацію Мінських угод.

"Безпека, припинення вогню, припинення вбивств українських військових та мирних жителів, виведення військ, потім – політичний пакет", - розповів про черговість цих кроків президент. Він також заявив, що якщо Росія буде готова підписати і, головне, виконувати цей документ, "це було б дуже позитивною подією".

Водночас, відповідаючи на запитання, чи налаштований він оптимістично, Петро Порошенко заявив: "Я достатньо оптимістичний щодо майбутнього України, але, на жаль, не надто оптимістичний щодо завтрашньої зустрічі. Але я буду дуже радий здивуватися".

Петро Порошенко також наголосив, що виконання політичної частини угоди, включно із проведенням виборів на Донбасі, можливк лише після виконання безпекової частини угод.

"Я не зовсім розумію, як ми можемо проводити місцеві вибори за присутності російських військ", - заявив пан Порошенко, додавши, що щось подібне відбувалося в Криму під час його анексії Росією.

Росія послідовно заперечує свою військову присутність на Донбасі.

Раніше стало відомо, що 19 жовтня у Берліні мають відбутися переговори лідерів країн "нормандського формату" - України, Німеччини, Франції та Росії. Перед цими переговорами український президент проведе триторонню зустріч із президентом Франції та канцлером Німеччини.

Речник російського президента Дмитро Пєсков підтвердив участь Володимира Путіна у зустрічі, аби "звірити годинники". Але, за його словами, про досягнення конкрених домовленостей говорити зарано.

Новини на цю ж тему