Порошенко: у Берліні домовилися про "дорожню карту" щодо Донбасу

Порошенко, Меркель і Олланд Копирайт изображения UNIAN
Image caption Перед початком зустрічі у "нормандському форматі" Петро Порошенко провів переговори з Ангелою Меркель та Франсуа Олландом

Після завершення переговорів у "нормандському форматі" Петро Порошенко заявив, що сторони погодилися створити чітку "дорожню карту" з врегулювання конфлікту на Донбасі. Її мають узгодити до кінця листопада.

Водночас президент наголосив, що жодних документів у Берліні "нормандська четвірка" не підписувала, однак це і не планувалося.

"Дорожня карта"

Копирайт изображения Getty
Image caption Першою частиною "дорожньої карти" вирішення конфлікту мають стати безпекові питання, а після них - політичні та гуманітарні

Переговори чотирьох лідерів - України, Росії, Франції і Німеччини - тривали за закритими дверима більше чотирьох годин.

Після їхнього завершення Ангела Меркель, Франсуа Олланд та Володимир Путін продовжили перемовини щодо конфлікту в Сирії, а Петро Порошенко на брифінгу розповів про досягнуті домовленості по ситуації на Донбасі.

За його словами, головний результат - сторони погодилися виробити робочу "дорожню карту" з врегулювання конфлікту на Сході.

Вона складатиметься з двох головних блоків: послідовності кроків вирішення протистояння та гарантій їхнього виконання.

Петро Порошенко наголосив, що послідовність передбачає реалізацію передовсім безпекової складової, а потім - політичної і гуманітарної частин Мінських угод.

"Дорожня карта - документ по імплементації всіх Мінських угод: і угоди від 5 вересня (2014 року), і меморандуму від 19 вересня, включно з кордонами (Лінією розмежування сторін. - Ред.) , які є його частиною і затверджені постановою Верховної Ради, і документу від 12 лютого 2015 року як комплексу заходів (з виконання Мінських домовленостей)", - пояснив президент.

Дорожня карта має бути затверджена на рівні міністрів закордонних справ до кінця листопада.

Поліцейська місія ОБСЄ

Копирайт изображения UNIAN
Image caption Порошенко каже, що Росія підтримала ідею запровадження поліцейської місії ОБСЄ на Донбасі

Петро Порошенко відзначив, що більше всього сторони обговорювали безпекові питання, доступ спостерігачів ОБСЄ до всіх районів, де триває протистояння, та можливості запровадження озброєної поліцейської місії ОБСЄ.

"Російська сторона також підтримала ідею запровадження озброєної поліцейської місії ОБСЄ", - наголосив глава держави.

За його словами, після завершення розведення військ на перших трьох ділянках лінії зіткнення планують обговорити наступні чотири райони відведення сил, серед яких, за наполяганням української сторони, має бути і Дебальцеве.

Копирайт изображения Getty
Image caption Це був перший візит Володимира Путіна до Берліну після анексії Криму навесні 2014 року

Крім того, було погоджено на рівні робочих груп почати обговорювати концепції виборів на Донбасі, однак "про дату виборів поки що не йдеться".

Говорили і про українців, яких утримують у Росії та непідконтрольних Києву районах Донбасу.

"Ми вимагаємо негайного звільнення усіх заручників. Цей процес за бездіяльності російської сторони був зупинений на дуже тривалий час", - розповів Петро Порошенко.

Копирайт изображения KREMLIN PRESS SERVICE

До української делегації входили президент Петро Порошенко, міністр закордонних справ Павло Клімкін та заступник голови Адміністрації президента Костянтин Єлісєєв.

Також у переговорах брали участь міністри закордонних справ Франції, Німеччини та Росії.

До російської делегації входив помічник президента Владислав Сурков, якого офіційний Київ звинувачує у "кураторстві самопроголошених ДНР та ЛНР". У Кремлі такі звинувачення відкидають.

Новини на цю ж тему