У Путіна розповіли, на що він погодився у Берліні

Ваш пристрій не підтримує відтворення мультимедійних файлів

Президент Росії Володимир Путін на зустрічі "нормандської четвірки" погодився на озброєну місію ОБСЄ на Донбасі, проте заперечив повернення Україні Дебальцевого та наявність "полонених" в РФ.

Речник президента Росії Дмитро Пєсков у Москві пояснив журналістам позицію Володимира Путіна щодо перемовин "нормандської четвірки" у середу.

Найперше, він підтвердив, що пан Путін не заперечував проти роботи озброєної місії ОБСЄ на Донбасі. Однак виступив проти ініціатив, які раніше озвучив Петро Порошенко.

19 жовтня у Берліні відбулась зустріч керівників країн "нормандської четвірки", на яких домовились розробити "дорожню карту" виконання Мінських домовленностей.

Озброєна місія ОБСЄ

Копирайт изображения Getty
Image caption Володимир Путін особисто дав дуже короткі коментарі щодо результатів перемовин

Президент Росії Володимир Путін у цілому погодився на розміщення озброєної місії ОБСЄ на Донбасі.

"Озброєна поліцейська місія ОБСЄ... Її можна називати як завгодно. В цілому на розміщення такої місії Путін в ході переговорів погодився", - заявив пан Пєсков.

При цьому він наголосив, що це питання треба опрацьовувати в рамках ОБСЄ.

Після засідання 19 жовтня Петро Порошенко відзначив, що більше за все сторони обговорювали безпекові питання, доступ спостерігачів ОБСЄ до всіх районів, де триває протистояння, та можливості запровадження озброєної поліцейської місії ОБСЄ.

"Російська сторона також підтримала ідею запровадження озброєної поліцейської місії ОБСЄ", - заявив глава держави.

Копирайт изображения Reuters
Image caption Україна наполягає на озброєній місії ОБСЄ на Донбасі

Натомість Ангела Меркель заявила, що не бачить потреби у озброєній місії вже зараз.

Чиє Дебальцеве

Росія не згодна з пропозицією Петра Порошенка щодо розведення військових сил від Дебальцевого.

Президент України запропонував, щоби після завершення розведення військ на перших трьох ділянках лінії зіткнення планувати наступні чотири.

Серед них, за наполяганням української сторони, має бути і Дебальцеве, яке бойовики захопили вже підписання других мінських угод у лютому 2015 року.

Копирайт изображения AP
Image caption Бойовики взяли Дебальцеве за кілька днів після початку режиму припинення вогню

"Що стосується Дебальцевого, то тут ситуація, коли раніше досягнуті домовленості трактуються абсолютно по-іншому. Російська сторона абсолютно не згодна. Це питання залишилося за дужками як неузгоджене. Робота з цього питання триватиме на рівні міністрів і помічників", - сказав Пєсков щодо цієї пропозиції.

Згідно з погодженою у Мінську лінією розмежування, Дебальцеве має бути підконтрольним Києву. Проте бойовики захопили місто 19 лютого 2015 року.

Заручники в Росії

Петро Порошенко під час засідання згадав про українців, яких утримують у Росії та території "ДНР" і "ЛНР".

"Ми вимагаємо негайного звільнення усіх заручників. Цей процес за бездіяльності російської сторони був зупинений на дуже тривалий час", - розповів Петро Порошенко.

Натомість Володимир Путін у рамках Мінських угод не згоден зі звільненням громадян України, які утримуються в РФ.

Копирайт изображения Getty
Image caption Надію Савченко захопили у полон на Донбасі, але вивезли на територію Росії

"Президент України сказав, що утримувані особи є на території РФ, але ці його слова були зустрінуті з повною незгодою з боку президента Путіна", - сказав пан Пєсков.

Він вважає, що звільнення заручників у межах мінських угод стосуються людей, яких утримують на території України та Донбасу.

Україна вимагає повернути на батьківщину низку українців, арештованих у Росії, зокрема режисера Олега Сенцова та журналіста Романа Сущенка.

Новини на цю ж тему