100 днів Мей: що змінилося у Британії

Копирайт изображения Getty
Image caption На конференції Консервативної партії на початку жовтня Мей пообіцяла почати процес виходу Британії з ЄС до кінця березня 2017 року

У четвер виповнилося 100 днів з дня призначення Терези Мей на пост прем'єр-міністра Британії. ВВС нагадує, що змінилося у країні і навколо неї за цей період.

Символічний часовий рубіж, за яким прийнято судити про перші звершення правителя, пані Мей зустріла в Брюсселі, в 17 км від місця битви при Ватерлоо.

З цією битвою якоюсь мірою пов'язана традиція відраховувати перші сто днів правителя - вона була ключовою подією в ході другого пришестя до влади Наполеона Бонапарта, що тривало саме 100 днів.

За три місяці правління Терези Мей та її кабінету змін в політиці та повсякденному житті Британії сталося небагато.

Великі події - перш за все пов'язані з виходом з Євросоюзу - ще попереду. Але щось все ж таки змінилося, і ось що:

_____________Раніше__________Тепер____________
Терміни початку "брекзиту" Спочатку Тереза Мей туманно говорила, що ініціює переговори про вихід з ЄС за статтею 50 Лісабонського договору чи то до кінця цього року, чи то на початку наступного. На початку жовтня Тереза Мей пообіцяла офіційно почати процедуру виходу з ЄС до кінця березня 2017 року. 9-10 березня відбудеться черговий саміт ЄС - можливо, саме на ньому Мей планує зробити заяву про початок дворічного процесу виходу.
Форма "брекзиту" Тереза Мей вимовляла загальні фрази типу "ми перетворимо брекзит в успіх Британії"; прихильники "брекзиту", введені нею в уряд, продовжували говорити про збереження доступу до єдиного ринку при обмеженні імміграції. Тереза Мей конкретніше не стала, але "брекзитери" в її уряді, що бачать незмінну жорстку позицію лідерів ЄС, почали допускати можливість "жорсткого брекзиту" з виходом з єдиного ринку ЄС.
Курс фунта У день призначення Мей - 1,32 долара за фунт. Раніше, за день до референдуму - 1,47 долара за фунт. Через три місяці - 1,22 долара за фунт. Падіння фунта - поки що єдиний серйозний наслідок "брекзиту" в економіці.
Інфляція (в річному обчисленні) У липні - 0,6%. У червні - 0,5%. У вересні - 1%. Статистики кажуть, що що поки не бачать явного зв'язку між прискоренням інфляції та падінням фунта з супутнім подорожчанням імпорту.
Правопорушення на ґрунті міжнаціональної ворожнечі У липні 2015 - 3886 зареєстрованих поліцією випадків У липні 2016 - 5468 (стрибок на 41%). З серпня - зниження. Цей стрибок, звичайно, пов'язаний з референдумом, а не з діяльністю Мей на посаді прем'єра. До того ж фахівці не можуть сказати, що це: реальне зростання числа правопорушень або результат того, що після референдуму люди просто стали частіше про них повідомляти.
Image caption Тереза Мей та її попередник на посту прем'єра Девід Кемерон (ліворуч) 15 жовтня роздавали перехожим листівки в окрузі Уїтні, агітуючи на позачергових виборах за соратника-торі Роберта Кортса (в центрі). Депутатом від цього округу був Кемерон, але він після програшу на референдумі пішов з великої політики

Новини на цю ж тему