ЄС визнав, що Росія хоче послабити союз

ЄС Копирайт изображения eucopresident
Image caption ЄС визнав небезпеку союзу від Росії

Європейська Рада засудила атаки Росії на цивільне населення в Сирії, проте лідери ЄС не змогли домовитись щодо нових санкцій проти РФ.

"ЄС різко засуджує атаки сирійського режиму та її союзника Росії на цивільне населення Алеппо", - йдеться у заяві саміту ЄС.

Проте щодо санкцій проти Росії через це лідери ЄС не домовились.

Західні ЗМІ, зокрема видання Financial Times, вказало, що проти нових санкцій міг виступити прем’єр-міністр Італії.

Також лідери країн ЄС обговорили стратегію стосунків з Росією, не повідомивши подробиць та результатів дебатів щодо продовження старих санкцій через Крим та Донбас.

Саміт лідерів країн ЄС розпочався 20 жовтня та триватиме два дні. Головні його теми - міграція, економіка та Росія.

Сирійська проблема

За підсумками першого дня саміту Євросоюзу в Брюсселі президент Європейської Ради Дональд Туск заявив, що лідери країн ЄС домовилися розглянути "всі можливі варіанти" заходів проти сирійської влади та її союзників, зокрема Росії, якщо кровопролиття в Алеппо продовжиться.

Копирайт изображения Getty
Image caption Ангела Меркель все ж допустила, що ЄС може запровадити санкції щодо Росії через війну у Сирії

"Європейський Союз закликає до припинення кровопролиття і негайного припинення військових дій", - заявив він. За словами канцлерки Німеччини Ангели Меркель, Євросоюз може вжити заходів проти Росії, якщо Алеппо будуть обстрілювати так само інтенсивно, як і до початку гуманітарної паузи в четвер.

Прем'єр-міністр Британії Тереза Мей перед початком саміту звинуватила російських військових в "огидних звірствах" в Алеппо.

Як протистояти Росії?

На прес-конференції за підсумками першого дня саміту президент Європейської Ради Дональд Туск розповів про весь спектр претензій до Росії.

Зокрема, за словами Туска, лідери ЄС обговорили порушення повітряного простору росіянами, кампанію дезінформації, кібератаки, втручання у політичний процес ЄС, гібридні дії на Балканах та у розслідування катастрофи рейсу MH 17.

"Зрозуміло, що стратегія Росії – послабити ЄС", - заявив пан Туск.

Він наголосив, що ЄС розуміє цю реальність та тільки реагує на кроки самої Росії.

"Ми ніколи не підемо на компроміси щодо наших цінностей та принципів, тому лідери домовились тримати курс й перш за все зберігати єдність ЄС", - повідомив пан Туск.

Він не уточнив, чи збереження курсу стосується і продовження санкції щодо Росії через анексію Криму та війну на Донбасі.

Перед самітом пан Туск нагадав, що у грудні ЄС має вирішити долю цих санкцій.

Окремо президент Європейської Ради заявив про підтримку ЄС розслідування катастрофи рейсу MH17 і готовність покарати винних за неї.

Під час саміту 20-21 жовтня у столиці ЄС перебуває і президент України Петро Порошенко. Він зустрівся з керівництвом союзу та лідерами низки країн-членів.

Новини на цю ж тему