Норвегія дозволила дислокацію військових США

Морська піхота США Копирайт изображения The United States Marine Corps
Image caption Понад три сотні морських піхотинців з США дислокуватимуться в Норвегії

Норвегія оголосила, що дозволить дислокацію понад 300 американських військових на своїй території наступного року.

Це рішення змінює політику Норвегії – члена НАТО та країни, яка межує з Росією. Раніше вона забороняла розміщення іноземних збройних сил на своїх базах.

Норвезький міністр оборони наголосила на тісних зв’язках своєї країни зі Сполученими Штатами.

Минулого тижня флотилія російських військових кораблів пройшла повз норвезьке узбережжя на шляху до Сирії.

Тим часом й Фінляндія зміцнює свої військові зв’язки зі США, а Росія попереджає про "військово-політичні та зовнішньополітичні наслідки" можливого рішення Швеції приєднатися до НАТО.

330 американських морських піхотинців на експериментальній основі будуть розміщені з січня наступного року на військовій базі Вернес на схід від Тронхейма, заявила в понеділок міністр оборони Норвегії Іне Еріксен Сорейде.

"Ми вітаємо цю ініціативу США. Вона добре вписується в поточні процеси в НАТО – інтенсифікувати вправи, тренування та здатність до взаємодії в рамках Альянсу", – сказала вона.

"Оборона Норвегії залежить від сил союзників, отож для безпеки Норвегії дуже важливо, щоб наші союзники прибули сюди, аби отримати знання про те, як діяти в Норвегії разом з норвезькими силами", – заявила міністр.

Росія здивована

США вже зараз зберігає велику кількість військової техніки на норвезькому узбережжі.

Російське посольство у Норвегії відреагувало на ці повідомлення зі здивуванням.

"Враховуючи численні заяви норвезьких посадовців про те, що Росія жодним чином не загрожує Норвегії, ми б хотіли зрозуміти, чому Норвегія так хоче збільшити свій військовий потенціал, зокрема, розмістивши американський контингент у Вернесі", - заявив речник посольства Максим Гуров у листі до AFP.

Невелика Соціалістична ліва партія, яка перебуває в опозиції, розкритикувала рішення про дислокацію американських військових. На її думку, для Норвегії було б краще зміцнювати власні оборонні ресурси.

Конфлікти в Україні та Сирії посилили напруженість у стосунках між Росією та Заходом.

Новини на цю ж тему