Трамп: плани Клінтон в Сирії призведуть до Третьої світової

Трамп Копирайт изображения Getty
Image caption Дональд Трамп: "Нам не слід приділяти основну увагу Сирії"

Кандидат у президенти США від Республіканської партії Дональд Трамп заявив, що плани Гілларі Клінтон щодо врегулювання конфлікту в Сирії можуть призвести до Третьої світової війни.

За його словами, Сполучені Штати мають зосередитися на боротьбі з угрупованням "Ісламська держава", а не намагатися переконати сирійського президента Башара Асада піти у відставку.

Гілларі Клінтон, яка балотується в президенти США від Демократичної партії, раніше запропонувала створити у небі над Сирією безпольотну зону.

Деякі експерти вважають, що подібний крок може призвести до прямим конфліктом американців з російськими військовими в Сирії.

"Ви більше не воюєте з Сирією, ви воюєте з Сирією, Росією і Іраном, згодні?" - заявив Трамп.

Image caption Пані Клінтон пропонує створити у Сирії зону, заборонену для польотів авіації

"Росія - ядерна держава, але така держава, де ядерна зброя діє, на відміну від інших країн, які лише ведуть розмови", - вважає кандидат республіканців.

Побоювання військових

Дональд Трамп також припустив, що Гілларі Клінтон не зможе вести з переговори з Володимиром Путіним після неодноразово висловленої на його адресу жорсткої критики.

"Як вона збирається відмовитися від своїх слів і сісти за стіл переговорів з людиною, яку сама ж зробила втіленням зла?" - запитав Дональд Трамп.

"Те, що нам потрібно зробити, - це зосередитися на "Ісламській державі". Нам не слід приділяти основну увагу Сирії", - наголосив мільярдер.

Копирайт изображения Reuters
Image caption Генерал Данфорд (праворуч) висловив конгресменам свої побоювання щодо можливості створення безпольотної зони в Сирії

"Якщо ми послухаємо Гілларі Клінтон, все закінчиться Третьою світовою війною через Сирію", - попередив він.

Схожі побоювання з приводу безпольотної зони у Сирії висловив минулого місяця керівник Об'єднаного комітету начальників штабів Збройних сил США генерал Джозеф Данфорд.

"Зараз, щоб домогтися контролю над всім повітряним простором в Сирії, нам буде потрібно вступити у війну з Сирією і Росією", - відзначив пан Данфорд.

"Для цього потрібно ухвалити досить-таки фундаментальне рішення, і, звичайно ж, не мені його ухвалювати", - пояснив генерал під час виступу в американському конгресі.

Раніше пані Клінтон заявила, що її більше не цікавить, що може сказати її суперник на виборах Дональд Трамп - замість цього вона зосередиться на питаннях з порядку денного виборчої кампанії.

Новини на цю ж тему