Терміни е-декларування не продовжуватимуть - НАЗК

Корчак Копирайт изображения UNIAN
Image caption Голова НАЗК: "Хто хоче подати декларацію, той подає"

Наразі не ідеться про перенесення кінцевих термінів подачі електронних декларацій, заявила голова Національного агентства з питань запобігання корупції Наталія Корчак.

"Предметом нашого обговорення в жодному випадку не є питання перенесення строків подачі декларацій", - наголосила вона під час позачергового засідання НАЗК.

Пані Корчак нагадала, що до завершення подачі декларацій станом на ранок четверга залишилися чотири дні й ночі.

Від четверга окремі структурні підрозділи НАЗК, за її словами, переходять на цілодобовий режим роботи до 30 жовтня включно.

"Адміністративний департамент та Департамент фінансового контролю та моніторингу способу життя НАЗК здійснюватимуть технічну підтримку та надаватимуть роз'яснення суб'єктам декларування", - написала вона на Facebook.

Як повідомили у НАЗК, станом на 27 жовтня до системи електронного декларування активів чиновники подали приблизно 52 тисяч е-декларацій. Охочих внести дані впродовж останніх днів суттєво побільшало, розповіли у відомстві.

Загалом подати декларації мають приблизно 55 тисяч людей - державних службовців, прокурорів, суддів, депутатів.

За словами заступника голови агентства Руслана Радецького, під час декларування виникають труднощі. Є багато скарг від тих, хто намагається подати декларацію.

Копирайт изображения UNIAN
Image caption Останніми днями кількість охочих подати чи змінити електронні декларації різко зросла

При цьому чиновник не вважає агентство відповідальним за технічні проблеми.

"Велика проблема є з ЄЦП (Електронний цифровий підпис. - Ред.). Не з нашої вини, а з вини суб'єктів декларування, які неналежно поставилися до отримання ЄЦП", - наголосив він.

Раніше представники НАЗК повідомляли, що сайт порталу не витримує кількості запитів і перевантажений.

"Все ж таки, той, хто хоче подати декларацію, той подає", - заявила Наталія Корчак.

Систему електронного декларування запровадили відповідно до закону "Про запобігання корупції" опівночі 1 вересня.

"Робота на виснаження"

Наталія Корчак також прокоментувала раніше поширену медіа інформацію про збільшення преміювання членів агенції.

"Дійсно, нам зараз дуже багато закидають зауважень із приводу заробітної плати, однак ми ні в кого нічого не забрали", - заявила вона.

Голова НАЗК додала, що в агенції є можливість "якимось чином заохотити тих працівників, які під важким моральним і фізичним пресом працюють практично на виснаження".

Руслан Радецький підтвердив, що має преміальні, й порадив журналістам перевірити його декларацію.

Раніше журналісти програми "Схеми" повідомляли, що члени НАЗК щомісяця отримували до свого основного окладу дві надбавки та премію в обсязі місячної зарплати, отримуючи у підсумку по чотири стандартних оклади замість одного.

"Національному агентству потрібна підтримка в інформаційному просторі з точки зору розуміння того, що ми на себе взяли оцей великий тягар того процесу, який називається протидія корупції", - також заявила у четвер Наталія Корчак.

"Ми розуміємо супротив всіх і вся. Але ми б дуже хотіли, щоб це розуміння мало місце в інформаційному просторі", - додала вона.