Столтенберг: НАТО не хоче нової холодної війни c Росією

Копирайт изображения Reuters

НАТО не шукає конфронтації з Росією і не хоче повторення холодної війни. Про це заявив в інтерв'ю ВВС генсек НАТО Єнс Столтенберг.

Рішення розмістити 4 тисячі додаткових військових НАТО у Східній Європі є сигналом стримування, пояснив пан Столтенберг.

За його словами, це має допомогти запобігти конфлікту, а не спровокувати його.

Пан Столтенберг також запевнив, що НАТО не вважає, що Росія є неминучою загрозою. Альянс просто відповідає на дії Росії в Україні, а також на "ядерну риторику", яку, за його словами, російська сторона використовує для залякування європейських країн.

На цьому тижні Єнс Столтенберг повідомив, що 16 країн-членів НАТО готові розмістити війська у Східній Європі.

Чотири батальйони НАТО під командуванням Канади, США, Британії та Німеччини з'являться відповідно у Латвії, Польщі, Естонії та Литві. Батальйони будуть розміщені на початку 2017 року.

Рішення про чотири батальйони ухвалили на саміті у Варшаві цього літа.

Пан Столтенберг на цьому тижні також повідомив, що країни НАТО стурбовані діями Росії, особливо військовою активністю поблизу кордонів альянсу. Як приклад він навів військові навчання у Південному військовому окрузі Росії і розміщення ракетних комплексів "Іскандер" в Калінінграді.

У Росії вкрай негативно ставляться до розширення НАТО у Східній Європі.

РФ своєю чергою поступово нарощує військову присутність на заході країни. У травні цього року міністерство оборони заявило про створення біля західних кордонів трьох нових дивізій.

Новини на цю ж тему