НАТО й Росія проводять одночасні навчання на Балканах

Фото 1 Копирайт изображения AFP
Image caption Сербські військові розпочнуть навчання із російськими десантниками неподалік Белграда

У Чорногорії почалися НАТО навчання із реагування на надзвичайні ситуації у той час, як сусідня Сербія готується провести спільні навчання із російськими військовими.

Чотириденні військові навчання НАТО у Чорногорії стартували у понеділок. Головна мета цих навчань - відпрацювати реагування сил Альянсу на стихійні лиха - масштабну повінь та хімічну катастрофу.

У навчаннях беруть участь 680 учасників із 32 країн НАТО та партнерських країн, серед яких Ізраїль, Азербайджан і Косово.

Росія занепокоєна посиленням зв'язків між Чорногорією й НАТО.

У середу в сусідній із Чорногорією Сербії стартують навчання російських і сербських військ "Слов'янське братерство-2016". У них також візьмуть участь збройні сили Білорусі. Навчання триватимуть неподалік Белграда до 15 листопада.

При цьому за останній рік Сербія посилила зв'язки із НАТО, зокрема у рамках програми "Партнерство заради миру".

Копирайт изображения MONTENEGRO OFFICIAL SITE
Image caption НАТО проводить навчання із реагування на надзвичайні ситуації

Минулого тижня у Чорногорії й Сербії відбулася низка арештів за підозрою у підготовці заколоту проти уряду прем'єр-міністра Міло Джукановича. На додачу, у суботу неподалік родинного дому сербського прем'єр-міністра Александра Вучіча знайшли склад з великою кількістю зброї. Були підозри, що зброю готували для замаху на пана Вучіча, якого називають про-європейським реформатором, хоч сам Вучіч відкинув цю теорію.

Низка сербських, а також деякі російські ЗМІ написали, що із Сербії депортували кількох росіян за підозрою у підготовці до нападів у Чорногорії, проте ані Сербія, ані російське МЗС цю інформацію не підтвердили.

Після цього до Белграда несподівано прибув секретар Ради безпеки Росії Микола Патрушев. Проте у МЗС Сербії заявили, що візит Патрушева ніяк не пов'язаний із Чорногорією.