"Репортери без кордонів" вважають Путіна і Кадирова ворогами преси

Володимир Путін потрапив до чорного списку "Репортерів без кордонів" ще в 2000 році Копирайт изображения RSF.ORG

Президент Росії Володимир Путін і голова Чеченської республіки Рамзан Кадиров знову потрапили до списку ворогів свободи преси, який публікує міжнародна організація "Репортери без кордонів".

До списку з 35 пунктів увійшли політики, політичні і злочинні групи, терористичні організації.

Володимир Путін потрапляє до списку з 2000 року, коли він став президентом Росії, а Рамзана Кадирова внесли у 2005.

У картці Путіна йдеться про те, що російський президент тисне на пресу, використовуючи тактику "націоналістичного авторитаризму".

"Нині у Росії залишилося менше свободи для самовираження, ніж за весь час з моменту розпаду Радянського Союзу", - зазначають автори списку.

Тиснути на пресу Путіну допомагає Держдума, "яка завжди готова ухвалити драконівські законопроекти", олігархи, "які скуповують незалежні засоби масової інформації", а також силові структури, зазначено у звіті.

Там додали, що основна тактика Рамзана Кадирова - це "брутальна автократія". За версією організації, він намагається знищити будь-яку критику.

До переліку також увійшли президенти інших країн: Білорусі - Олександр Лукашенко, Казахстану - Нурсултан Назарбаєв і Туркменістану - Гурбангули Бердимухамедов.

Крім того, до "чорного списку" внесли президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана, голову КНР Сі Цзіньпіна, а також лідера Куби Рауля Кастро, якого додали у 2013 році.

Новини на цю ж тему