Засідання суду у справі Шаріної завершили

Наталія Шаріна
Image caption Наталія Шаріна та її захисники

Засідання московського суду у справі проти директорки Бібліотеки української літератури Наталії Шаріної закінчилося.

Як передав кореспондент Російської служби Бі-бі-сі, який перебував у залі суду, адвокати не були готові допитати свідків, про яких їх не попереджали.

Раніше, одразу після зачитування витягів із обвинувачення, у засіданні оголосили перерву.

Підсудна заявила, що їй незрозуміла суть звинувачення за статтею 282 ("Розпалювання ненависті або ворожнечі, а також приниження людської гідності").

Суддя надала адвокатам пані Шаріної 15 хвилин, аби ті пояснили їй, у чому конкретно її звинувачують.

Сама Наталія Шаріна стверджує, що навіть після прочитання приблизно 200 сторінок обвинувачення їй не зрозуміло, як вона могла розпалювати міжнаціональну ворожнечу, розставляючи книги на полиці бібліотеки. Суті економічних звинувачень вона також не розуміє.

"Звинувачення дійсно незрозуміле. Незрозуміло, що хотів сказати автор звинувачення. Що значить організувати доступ необмеженому колу осіб?" - прокоментував адвокат Наталії Шаріної Іван Павлов. За його словами, злочинний умисел слідство не змогло довести, а мотиви залишаються зрозумілими.

Наступне засідання у справі планують провести 23 листопада.

Директорку Бібліотеки української літератури у Москві затримали у жовтні 2015 року за звинуваченням у розпалюванні ненависті або ворожнечі з використанням службового становища. Слідство вважає, що у 2011-2015 роках вона поширювала серед відвідувачів бібліотеки книги Дмитра Корчинського, які суд визнав екстремістськими.

Згодом її також звинуватили у використанні майже 300 тисяч рублів, призначених для виплати зарплати юристам бібліотеки, на свій захист.

Від 30 жовтня 2015 року Наталію Шаріну утримують під домашнім арештом.

Новини на цю ж тему