Рейтинги кандидатів у США: хто попереду - Трамп чи Клінтон?

8 листопада американці голосують на виборах наступного президента США.

З наближенням дня виборів розрив між двома провідними кандидатами - Гіларі Клінтон від Демократичної партії і Дональдом Трампом від Республіканської партії - скоротився.

Скористайтеся нашим трекером рейтингу кандидатів і прочитайте під ним пояснення процесів, які призвели до нинішньої ситуації.

Як на рейтинг Клінтон вплинуло розслідування ФБР?

Копирайт изображения GETTY IMAGES

Поганою звісткою для Гіларі Клінтон стало те, що її відрив від суперника почав зменшуватися як згідно із загальнонаціональними опитуваннями, так і в деяких вирішальних штатах ще перед тим, як голова ФБР Джеймс Коумі оголосив нове розслідування щодо її електронної пошти.

В рейтингу ABC News/Washington Post станом на 23 жовтня пані Клінтон випереджала Дональда Трампа на 12 пунктів, але цей розрив скоротився до одного пункту тижнем пізніше.

У тому опитуванні підтримка Клінтон дещо скоротилася, а число її прихильників, які однозначно були на її боці, впало із 51% до 47%.

Всі опитування перед днем виборів зазвичай показують скорочення розриву між кандидатами, але поки незрозуміло, чи на цьому позначилося розслідування ФБР.

В опитуванні для CBS, що охопило 13 вирішальних штатів, 52% виборців сказали, що не чекають від нового розслідування якихось драматичних відкриттів, а більшість із тих, хто передумав за неї голосувати, були прихильниками республіканців.

Як скандали вплинули на підтримку Трампа?

Копирайт изображения Getty

Від початку кампанії Дональд Трамп опинився в центрі кількох гучних скандалів. Найпомітніший спалахнув 7 жовтня після публікації запису, на якому він вихвалявся сексуальними домаганнями до жінок. Він спробував відхреститися від цього, сказав, що то були "прості балачки", а сам він ніколи не мацав жінок. Однак згодом кілька жінок заявили про його домагання.

Цього було б достатньо, щоби поставити хрест на чиємусь політичному життя, але Дональд Трамп встояв. Навіть більше, одне опитування для CNN, оприлюднене 24 жовтня, визначило його підтримку цифрою 45% - точнісінько такою самою, яку він мав 3 жовтня. В обох опитуваннях підтримка Клінтон була на рівні 51%.

Здатність Трампа практично постійно здобувати підтримку 40% виборців у загальнонаціональних опитуваннях, при цьому рідко піднімаючись вище 45%, призвела до того, що багато оглядачів дійшли висновку про те, що його підтримка має високу "підлогу", але низьку "стелю". Трамп здобув більше голосів на первинних виборах, ніж будь-який інший кандидат республіканців в історії, однак з опитувань випливає, що йому не вдається привабити виборців з-поза меж його великої і лояльної бази.

Чи варто довіряти опитуванням?

З наближенням дня виборів Дональд Трамп дедалі активніше критикує рейтингові опитування, а всі, які його не влаштовують, він називає "брудними" і звинувачує соціологічні компанії у "величезній нечесності".

Однак пан Трамп досі не навів жодного доказу на підтвердження своїх звинувачень, а якихось ознак того, що загальнонаціональні рейтингові опитування зазнали маніпуляцій на користь котрогось із кандидатів, не існує.

Та й незважаючи на його риторику, виборчий штаб Трампа, як виглядає, вірить рейтингам.

Наскільки важливі загальнонаціональні опитування?

Важко визначити передвиборчі настрої в країні, де живуть понад 300 млн людей, однак соціологів це не зупиняє.

Загальнонаціональні опитування, як правило, мають вибірку приблизно 1000 респондентів і непогано відстежують зміни настроїв.

Однак у США долю виборів визначають штати, переваги у яких не має жоден із кандидатів, і система колегії виборників.

Це означає, що в прогнозах результатів виборів істотну роль відіграють рейтингові опитування, проведені в штатах, де перемогти може як один, так і інший кандидат - таких як Флорида, Огайо чи Пенсильванія.

Хто має перевагу у вирішальних штатах??

Ми визначили 13 штатів, які можна вважати вирішальними на цих президентських виборах.

На мапі, вміщеній нижче, показані ці штати і те, як вони, найімовірніше, голосуватимуть згідно з прогнозом соціологічного веб-ресурсу Real Clear Politics.

Якщо ці штати залишаться того самого кольору (синього для Клінтон, червоного для Трампа) аж до дня голосування, а самі кандидати переможуть у решті штатів, де їм прогнозують перемогу, тоді на виборах переможе Гіларі Клінтон.

Однак Дональд Трамп останнім часом збільшив свою підтримку в кількох штатах включно з Аризоною, де він тепер випереджає Клінтон, і Невадою.

Середні показники рейтингів обох кандидатів показано в графіку. У деяких штатах опитування проводилися частіше, ніж в інших.

Новини на цю ж тему