Сутички у столиці Індонезії: одна людина загинула

Індонезія Копирайт изображения Getty
Image caption П'ятничний протест починався мирно, однак закінчився сутичками

Президент Індонезії Джоко Відодо відклав державний візит до Австралії, після того як під час п'ятничних зіткнень консервативних мусульман з поліцією в Джакарті загинула одна людина, а 12 зазнали поранень.

У п’ятницю близько 50 тисяч консервативних мусульман вийшли на вулиці Джакарти, вимагаючи відставки губернатора індонезійської столиці Басукі Чахья Пурнами і суду над ним за звинуваченням у образі почуттів віруючих.

Сама хода від мечеті Істікляль до президентського палацу пройшла мирно, проте в кінці мітингу багато його учасників відмовилися розходитися на вимогу поліції. Після початку сутичок та підпалу автомобілів співробітники МВС використали сльозогінний газ і водомети для розгону протестувальників.

Президент Індонезії Джоко Відодо, коментуючи заворушення у Джакарті, звинуватив «деяких політиків» у використанні ситуації, що склалася.

Чи забороняє Коран?

50-річний Басукі Чахья Пурнама, відомий в народі під прізвиськом Ахок, два роки тому став першим християнином китайського походження на чолі найбільш густонаселеного регіону найбільшої за населенням мусульманської країни світу.

З 250 мільйонів громадян Індонезії етнічні китайці складають приблизно 1%.

Консервативні мусульмани інтерпретують одну з сур Корану як пряму заборону їм жити під керівництвом немусульманина, однак не всі прихильники ісламу поділяють таке трактування.

Губернатор, знаючи про це, в недавньому телеінтерв'ю сказав, що люди, які намагаються використовувати цю суру проти нього, лукавлять. Це викликало вибух обурення серед прихильників буквальної інтерпретації тексту VII століття.

Консервативні активісти написали офіційну скаргу на слова Пурнами. Зараз її перевіряє прокуратура.

Новини на цю ж тему