Міноборони України назвало заяву ФСБ про "диверсантів" черговою "брехнею"

Співробитники ФСБ Копирайт изображения Getty

Міністерство оборони України заперечило заяву про нібито затримання російським ФСБ "українських диверсантів" у Криму.

"У реальності ніяких диверсантів ФСБ не затримувала, оскільки їх в Криму і Севастополі немає", - розповів спікер міністерства з питань АТО Андрій Лисенко у коментарі "Інтерфакс-Україна".

"Російські спецслужби таким чином намагаються показати свою ефективність, вчергове вводячи в оману своє найвище російське керівництво, народ і міжнародну спільноту", - додав полковник Лисенко.

А у коментарі каналу "112 Україна" він припустив, що незабаром російська сторона опублікує відео чи фото людей, яких "призначили українськими диверсантами", якими насправді вони не є.

За словами Андрія Лисенка, якщо проаналізувати останні заяви ФСБ РФ, то "можна зробити висновок, що ФСБ перетворилося у фабрику брехні".

Цього ж дня ФСБ Росії заявило про затримання "диверсійно-терористичної групи" української розвідки.

"Федеральною службою безпеки РФ 9 листопада 2016 р. у місті Севастополі затримано членів диверсійно-терористичної групи Головного управління розвідки міноборони України, які планували вчинення диверсійних акцій на об'єктах військової інфраструктури і життєзабезпечення півострова Крим", - йдеться у повідомленні на сайті ФСБ.

Там додають, що у затриманих виявили вибухові пристрої "великої потужності", зброю та боєприпаси, засоби спецзв'язку та інші докази "злочинної діяльності", серед яких мапи-схеми об'єктів ймовірної диверсії.

Наразі вирішується питання про обрання затриманим запобіжного заходу, тривають розшукові заході і слідчі дії, ідеться у повідомленні ФСБ.

Копирайт изображения AP
Image caption Євген Панов був затриманий ФСБ у серпні 2016 року

Інші "диверсанти" вже в "Лефортово"

У серпні ФСБ Росії затримало на території Криму трьох українських громадян, яких також звинуватило у диверсійній діяльності. Ідеться про Євгена Панова, Андрія Захтея та Ридвана Сулейманова, які - за твердженням російських спецслужб - входили до ліквідованої "диверсійно-розвідувальної групи".

Федеральна служба безпеки Росії заявила, що запобігла терактам в Криму, які нібито готувало головне управління розвідки міністерства оборони України. Атака мала бути спрямована на "критично важливі елементи інфраструктури і життєзабезпечення півострова", твердили у ФСБ.

Високопосадові особи в Україні категорично заперечили ці звинувачення. Спікер українського Генштабу Владислав Селезньов назвав заяви російської сторони провокацією.

Українська влада припускала, що своїми діями Росія намагалася зірвати Мінські домовленості і загострити конфлікт на сході України.

Брат Панова, Ігор Котелянець розповідав, що Євгену Панову призначили адвоката від ФСБ Росії і це, на його переконання, позбавляє брата належного захисту.

16 жовтня російська правозахисниця Зоя Свєтова повідомила, що затриманих в Криму українців Євгена Панова та Андрія Захтея перевезли до московського СІЗО "Лефортово". Правозахисниця каже, що місцезнаходження українців тиждень приховували від родичів та консулів.

Новини на цю ж тему