НАБУ шукало у Касянюка сліди "чорної каси" Партії регіонів

Олександр Касянюк Копирайт изображения opposition.org.ua
Image caption Опозиційний блок каже про політичне переслідування свого однопартійця

Обшуки у квартирі колишнього депутата Олександра Касянюка, проведені Національним антикорупційним бюро України, пов'язані із підозрами у причетності до ведення так званої "чорної бухгалтерії" Партії регіонів.

Про це повідомив директор НАБУ Артем Ситник.

Підставою для обшуку стала інформація про те, що в Касянюка могли бути документи і носії електронної інформації, які стосуються ведення так званої "чорної бухгалтерії", кажуть у НАБУ.

Слідчі дії були санкціоновані судом, наголошує прес-служба відомства.

"Ми просунулися суттєво у цій справі. Ми готові оголосити перші підозри у справі "чорної бухгалтерії", - заявив Артем Ситник.

У коментарі 112 телеканалу Олександр Касянюк сказав, що обшук тривав чотири години, детективи вилучили два телефони і планшет, а також запросили його на допит 12 листопада.

"Пред'явили рішення суду про обшук у квартирі. Провели обшук. Я запросив свого адвоката. Нічого не знайшли. Я так зрозумів, що справа стосується "чорної бухгалтерії" Партії регіонів", - сказав він.

Олександр Касянюк - співголова політвиконкому партії "Опозиційний блок", до якої входять переважно колишні члени Партії регіонів.

Він був депутатом парламенту від цієї політсили у 6-му скликанні (до 2012 року), ще раніше - одним із керівників Донецької обласної організації ПР.

"Опозиційний блок" звинуватив правоохоронні органи у політичному переслідуванні одного із активістів партії.

"Сьогодні вранці влада розпочала новий виток репресій проти "Опозиційного блоку". (...) Ми вимагаємо припинити політичне переслідування Олександра Касянюка. Ми звертаємося до зарубіжних партнерів з проханням взяти під контроль виконання українською владою резолюції ПАРЄ. Репресії в Україні потрібно зупинити", - йдеться в заяві "Опозиційного блоку".

"Общак" на два мільярди доларів

У травні цього року колишній перший заступник голови СБУ Віктор Трепак заявив, що передав до НАБУ документи, які можуть свідчити про ведення "чорної бухгалтерії" Партією регіонів.

Віктор Трепак твердив, що виплати з "чорної каси" Партії регіонів сягають 2 млрд доларів.

"Це – великий масив документів, які підтверджують тотальну корумпованість влади. Значна частина цих матеріалів – "амбарна книга" корупційних виплат, які систематично здійснювалися за рахунок "общака" або "чорної каси" Партії регіонів", – наголошував Віктор Трепак.

Екс-депутат від ПР Ганна Герман тоді припустила, що поява інформації про ці документи може бути пов'язана зі "зростанням популярності опозиції".

Новини на цю ж тему