Хто увійде в команду Трампа?

Дональд Трамп Копирайт изображения AP

Хто обійме найвищі посади в адміністрації обраного президента США Дональда Трампа? Висування гіпотез про це - тепер улюблена гра у Вашингтоні.

Наближені до пана Трампа люди у фінальні дні президентських перегонів називали імена можливих претендентів на найвищі посади. Ось деякі з імовірних кандидатур.

Ньют Гінгріч - держсекретар

Копирайт изображения AP

Цього 73-річного войовничого консерватора і давнього прибічника Трампа вважають найімовірнішим претендентом на посаду головного дипломата Америки.

Він вважається ідеологом "республіканської революції": 1994 року, коли пан Гінгріч був спікером Палати представників, республіканці вибороли у демократів контроль над палатою.

2011 року він брав участь у республіканських праймеріз, але зазнав поразки.

У вересні під час форуму YES у Києві в інтерв'ю "Українській правді" Ньют Гінгріч сказав, що у разі обрання Дональд Трамп може розблокувати питання надання зброї Україні.

"Трамп може говорити приємні речі про Путіна, але тим часом він продаватиме Україні зброю", - заявив пан Гінгріч.

Руді Джуліані - генеральний прокурор

Копирайт изображения Getty

Одному із найзатятіших захисників Трампа, панові Джуліані пророкують посаду генерального прокурора Америки.

Перебуваючи на посаді мера Нью-Йорка під час атак 11 вересня, він став уособленням стійкості міста на фоні уламків Всесвітнього торгового центру.

Він також запровадив поліцейську практику "зупини і обшукай" у Нью-Йорку, яку критики називають формою расового профілювання.

Пан Трамп, який позиціонувався як кандидат "закону й порядку", захищав таку тактику.

2008 року Руді Джуліані виборював номінацію у кандидати в президенти США серед республіканців, але програв.

Райнс Прібес - голова адміністрації

Копирайт изображения Reuters

Про 44-річного Прібеса багато хто говорить як про можливого консильєрі пана Трампа у Білому Домі.

Очолюючи Республіканський національний комітет, він був "мостом" між Трампом і самою партією, впливові кола якої були дещо збентежені нестандартністю власного кандидата.

Пан Прібес близький до спікера палати представників Пола Раяна, який може відіграти важливу роль у визначенні законодавчого порядку денного нової адміністрації.

Кріс Крісті - міністр торгівлі

Копирайт изображения Getty Images

Після провалу власної кампанії за номінацію від республіканців, губернатор Нью-Джерсі Кріс Крісті одразу підтримав пана Трампа.

54-річний Крісті зараз опікується переданням президентських справ панові Трампу. Його згадують як претендента на різні посади в новій адміністрації, в тому числі як можливого міністра торгівлі.

Але його репутацію заплямував скандал із закриттям великого мосту, що з'єднує Нью-Джерсі і Нью-Йорк. Його соратники буцімто перекрили міст, аби покарати місцевого мера.

Через цей скандал його призначення може бути під питанням, оскільки будь-який президентський кабінет має затвердити сенат.

Джефф Сешнс - міністр оборони

Копирайт изображения AFP

Сенатора від штату Алабама вважають можливим наступним очільником Пентагону.

Під час святкування перемоги у Нью-Йорку Трамп сказав, що Сешнса "дуже поважають у Вашингтоні, бо розумнішого за нього важко уявити".

69-річний політик підтримував вторгнення США в Ірак 2003 року, яке пан Трамп нещодавно назвав "страшною і безглуздою річчю".

Майкл Флінн - радник з національної безпеки

Копирайт изображения b

Пан Флінн, генерал-лейтенант у відставці, допоміг панові Трампу, якому бракує досвіду військової служби, налагодити контакт із американськими ветеранами.

Майкл Флінн стверджує, що його змусили піти з посади голови Агентства військової розвідки через його погляди на радикальний іслам.

Під час передвиборчої кампанії Трампа він критикував підхід адміністрації Обами до загрози з боку угруповання "Ісламська держава".

Стівен Мначин - міністр фінансів

Копирайт изображения AFP

Дональд Трамп сам запропонував призначити на посаду міністра фінансів Стівена Мначина, який керував фінансами його кампанії.

Втім невідомо, чи привітають прибічники пана Трампа ідею вручити важелі національної податкової політики у руки досвідченого інсайдера з Волл-стріт.

Стівен Манчин накопичив статки протягом 17-річної роботи в банку Goldman Sachs, а потім заснував кінокомпанію, яка стоїть за такими касовими хітами, як "Люди Ікс: Остання битва" та "Американський снайпер".

Втім, помічник пана Трампа також підтвердив, що вони пропонували очолити міністерство фінансів голові банку JPMorgan Джеймі Даймону. Як він відповів на пропозицію, невідомо.

Новини на цю ж тему