Колумбійська влада і повстанці підписали нову мирну угоду

Колумбійська влада і повстанці підписали мирну угоду Копирайт изображения GETTY

Колумбійський уряд і повстанське угрупування ФАРК (Революційні збройні сили Колумбії) підписали нову мирну угоду в Гавані, оскільки колумбійці не підтримали попередній план на референдумі в жовтні.

Дві сторони ведуть переговори на Кубі протягом чотирьох років. Угоду переглянули та внесли пропозиції від опозиційних й інших груп.

Для лівих повстанців раніше укладена угода була більш вигідною. Нові домовленості не планують виносити на народне голосування, а представлять у Конгресі.

"Ми досягли нової остаточної угоди про припинення збройного конфлікту. У ній є зміни, уточнення та деякі нові доповнення від різних соціальних груп", - повідомили в спільній заяві сторін.

Заяву зробили дипломати з Куби, Норвегії та країн-посередників у столиці Куби Гавані.

Image caption Повстанське угрупування ФАРК

Деталі переглянутої угоди не уточнили, але головний перемовник від Колумбії Умберто де ла Калле сказав, що вони "врахують зауваження" попередньої угоди.

Однак, лідер кампанії проти угоди, колишній президент Альваро Урібе сказав, що нові пропозиції не надто відрізняються від попередніх.

ФАРК, найбільша в Колумбії група повстанців, була утворена в 1964 році й мала намір повалити уряд і встановити марксистський режим. США і країни Європи визнали організацію терористичною.

Новини на цю ж тему