Генсек НАТО закликав Трампа не діяти наодинці

Копирайт изображения Reuters

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг застеріг обраного президента США Дональда Трампа, що "діяти наодинці" - це не варіант ані для Європи, ані для Сполучених Штатів.

За його словами, Захід стикнувся з найсерйознішими викликами для безпеки за тривалий час.

Під час своєї передвиборчої кампанії, пан Трамп заявляв, що альянс НАТО застарів.

Він казав, що США мають двічі подумати перш, ніж приходити на допомогу будь-якому з членів альянсу, який опиниться під ударом, якщо цей союзник не сплатив належні внески.

"Це не варіант"

У статті в британській газеті Observer пан Столтенберг визнав, що пан Трамп має рацію, коли твердить, що деякі члени мають робити більші фінансові внески, оскільки США зараз покривають майже 70% витрат НАТО.

Але американські лідери завжди визнавали, що мають глибоку стратегічну зацікавленість у стабільній і безпечній Європі, додав він.

"Дуже легко сприймати свободи, безпеку й процвітання як звичайну річ. У ці непевні часи ми потребуємо сильного американського лідерства, і потрібно, аби європейці взяли на себе справедливу частину цього тягаря", - пише пан Столтенберг, який раніше був прем'єр-міністром Норвегії.

"Йти цим шляхом поодинці - це не варіант ані для Європи, ані для Сполучених Штатів. Ми стикаємося із найбільш серйозними проблемами нашої безпеки за ціле покоління. Зараз не час ставити під сумнів цінність партнерства між Європою і США", - наголосив він.

Протести у Нью-Йорку

Копирайт изображения Vladimir Kozlovsky

Тим часом, у Нью-Йорку пройшла масштабна акція протесту проти обрання Дональда Трампа.

Демонстрація паралізувала центр Манхеттена і негативно позначилась на прибутках фешенебельних магазинів й ресторанів уздовж П'ятої авеню, яка ділить острів на східну і західну частини.

За словами організаторів акції, на участь у ній заздалегідь записалися близько 10 тисяч людей.

І хоча офіційно поліція оцінила кількість демонстрантів вдвічі менше, по П'ятій авеню пройшов значний натовп, який розтягнулася на кілька міських кварталів.

Новини на цю ж тему